İstanbul’da 29 Teşrinievvel Kutlamalarının Merkezi Üsküdar Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. yılındaki kutlamalarının Üsküdar Meydanı’nda yapılacağını duyurdu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı etkinlikte, Küçük Asya Ateşi dans gösteriminin peşi sıra artist Selda Bağcan şarkılarını seslendirecek.

İBB, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında kentin muhtelif yerlerinde tebrik etkinleri düzenleyecek. Kutlamaların bu yılki merkezi Üsküdar Meydanı olarak açıklandı. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda üstelik saat 20.00’üstelik CRR Senfoni Orkestrası’nın 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı Konseri “Kuvayi Milliye ve Cumhuriyet Altını” dinleyici ile buluşacak.

İBB Ekin KAZANÇ’nin düzenlediği konserlerde bile Eyüp Haliç Etkinlik Alanı’nda saat 20.30’dahi Tuğkan, Sultanbeyli Kent Meydanı’nda saat 20.30’dahi Faziletli Sevgi, Kağıthane Sadabat Parkı’nda saat 20.30’üstelik Samida manzara takanak.

YAĞIZ SURLARI’NDA 29 EKİM COŞKUSU

Fatih’te İBB’nin restore ederek kente kazandırdığı Mevlanakapı Kara Surları’nda bölüm boyu etkinlikler yapılacak. Maskotlu Bala Konseri, Pound Rockout Atölyesi, Mızıka Gösterisi ve Sokak Sanatları, Sihirkâr Öncü Atölyesi etkinlikleri kollar ile buluşturulacak.

MÜZE GAZHANE BAYRAMA HAZIR

Kadıköy’deki Müze Gazhane’birlikte birlikte bayramda, seçkin yaş grubuna hususi, cümle güne yayılacak tıpkı saf etkinlik düzenlenecek. İBB Hars SAVUŞMAK aracılığıyla kombinasyon edilen etkinlikler kapsamında atölyeler, söyleşiler, gösteriler ve çokça elan dahası Müze Gazhane’bile olacak. Yavru ve yetişkinler üzere “Yetişkinler İçin Statü Atölyesi, Dallar için Yoga, Topluluk Gösterisi, Tango Gösterisi ve Atölyesi” üzere ücretsiz olan etkinliklerin bazılarına “Içgüdü İstanbul” müteharrik uygulaması üzerinden pusat yaptırılabilecek.

ÜCRETSİZ ULAŞIM İÇİN KARTLAR KİŞİSELLEŞTİRİLMELİ

İBB’nin sorumluluğundaki kül şişman erişim araçları ile İstanbulkart’a entegre olan deniz motorlarında da muvasala 24 saat boyunca ücretsiz olacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı itibarıyla hususi günlerde sunulan ücretsiz geçiş hakkından ise yalnızca kişiselleştirilmiş iri sahipleri faydalanabilecek. İstanbulkart, İstanbulkart Kıvrak uygulamasından, “www.bireysel.istanbulkart.istanbul” genel ağ sitesinden veya 153’ü arayarak kişiselleştirebilir.

Share: