Sonuç an haberleri | Sarsılmaz’ın eskimemiş vizyonu robot silah sistemi “SARBOT”

Düz Expo Savunma ve Havacılık Fuarı’nda arz bandaj çeken ürünlerinden birisi, Sarsılmaz’ın yıpranmamış uygulayım bilimi ürünü silahlı SARBOT oldu.

Sarsılmaz, İstanbul’bile düzenlenen Yer Expo Savunma ve Havacılık Fuarı’nda 2023 vizyonu çerçevesinde geliştirdiği eskimemiş ürünlerini tanıttı.

Türk mühendislerinin ürünü olan ve Atak helikopterinde kullanılacak 20 milim koku alma organı tümü, gelgel tamamı geliştirme projesinin bir ürünü olan Sarsılmaz ve TUSAŞ’ın ortak şirketi TR Mekatronik ile birlikte üretilen ve dakikada 750 nüsha 20 mm kalibre cephane ateşleyebilen döner kebap namlulu, taretli bütünüyle sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin atış gücüne büyük katkı sağlayacak.

Fuarda ayrıca Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milim makineli tüfek tüfekleri göz profesyonelleri buluşturan Sarsılmaz, yeni teknolojik silahı SARBOT ile dünyanın avangart markaları arasındaki yerini alıyor. Fuarda tanıtımı yapılan silahlı robot SARBOT, ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

İstanbul Fuar Merkezi 7’nci Salon 7B-06A numaralı Sarsılmaz standında, evcil ve milli olanaklarla geliştirip ürettiği 300’den aşkın ürün arasından geniş ayrımsız yelpazeyi millî ve uluslararası ziyaretçilerle buluşturan Sarsılmaz, Havada, Karada ve Denizde sloganıyla ayrımsız askeri birliğin eksiksiz ihtiyaçlarını karşılayacak kalibreden silah ve mühimmat teksir kapasitesine sahip.

Defans endüstri sektörünün oyuncuları fuarda yaya tüfekleri, makineli tüfekler ve tabancalardan oluşan ürünlerini sergiliyor.

Sarsılmaz Umum Müdür Yardımcısı Öner Özyılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ihtiyacı olan temas kalibre silahı üretebilecek kabiliyete sahibiz.” ifadesini kullandı.

Ürettikleri konseptleri, Sarsılmaz’ın 2023 vizyonuyla, yıpranmamış robotik altyapılarla güçlendirdiklerini belirten Özyılmaz, şunları kaydetti:

“Seçkin platformda seçme maksat için cereyan edebilen stabil yer koşullarında yürüyebilen ve yıldırma unsurlarını bulunmayan edebilen robotik silahlar için çalışıyoruz. Sarsılmaz vizyonuyla sizlere SARBOT’u tanıtıyoruz. SARBOT robotik benzeri zırh sistemi olup değişik ölçeklendirilecek kalibrelerle inşallah ati yıllarda ordumuzun hizmetine sunulacaktır.

Üzerinde kendine has silah sistemiyle tehdit unsurlarını yok edebilecek kabiliyetlere erbap olacak. Buradaki amacımız Sarsılmazın ati vizyonunu nakletmek. Ordumuzun ihtiyaçlarına göre eskimemiş insansız silah sistemlerini, esmer platformları süresince sonunda geliştirmeye başlamış bulunuyoruz.”

-“Fuar alanında simüle atış deneyimi”

Fuara özel adına hazırlanan Sarsılmaz ayrıca ziyaretçilerine cümbüş verici aynı repertuvar gönül olanağı dahi sunuyor. DÜZLÜK Expo ziyaretçileri Türkiye’de ilk defa Sarsılmaz silahlarıyla, Sarsılmaz’ın özel belirtik çekicilik sınav poligonunun balaban simülasyonuyla, bile benzeri fuar alanında ultra realist atış deneyimi yaşama şansı sunuyor.

Sarsılmaz eliyle SAHA EXPO amacıyla özel namına hazırlanan hep, Sarsılmaz’ın özel küşade gelgel poligonunun kamu ortam, küşayiş ve ayrıntı özelliklerinin uygun sayısal dünyaya aktarılmasıyla oluşturuldu. Ziyaretçiler bu ultra gerçekçi simülasyonda SAR 9 METE tabanca, SAR 109 T makineli tabanca ve SAR 56 piyon tüfeğiyle atış yapabilecek.

Share: