Manisa haberi! Başkan Ergün Yunusemre ilçesindeki yatırımları anlattı

Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün, MHP Yunusemre İlçe Başkanlığı aracılığıyla sivil sosyete kuruluşları temsilcileri ile muhtarlara yönelik planlı toplantıya katılarak, Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilçedeki çalışmalarını anlattı. Kısık katılımın olduğu toplantıda, partililer MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli’nin teşrifleriyle gerçekleşecek dev miting öncesi maneviyat depoladı.

MHP Yunusemre İlçe Başkanlığı vasıtasıyla sivil sosyete kuruluşları temsilcileri ile muhtarlara müteveccih planlı toplantı, ilçedeki aynı otelde gerçekleştirildi. Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra MHP TBMM Kadro Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Genel Komutan Başdanışmanı Psişik Ersoy, MYK Üyesi Mehmet Ödevli, MHP İl Başkanı Garaz Öner, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Ayakçı, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Uray Meclisi MHP Kadro Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Ticaret Borsası Başkanı Mecbur Özkasap, YANLIŞSIZ Fırka ve MHP ilçe başkanları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Kutlar’dan teşekkürname

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan organizasyonun küşat konuşmasını işleyen MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, 5 kamer önce göreve geldikleri günden itibaren Yunusemre ilçesinin sorunlarına eğildiklerini, dertlerine merhem olmaya çalıştıklarını ifade etti. Kutlar, bu süreçte kendilerine desteği esirgemeyen MYK Üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’e ve kurum mensuplarına teşekkür etti. Kutlar, ilin sorunlarını TBMM’ye haiz Ekip Başkanvekili Erkan Akçay’a dahi teşekkürname etti. Kutlar, MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli’nin teşrifleriyle 23 Ekim Alışveriş haset gerçekleştirecekleri mitinge birlikte cemi konukları çağırma etti. Kutlar’ın peşi sıra MHP İl Başkanı Amaç Öner kürsüye davet edildi. Işlek Türkiye inancıyla var kuvvetiyle çalıştıklarını tabir fail Öner, “Devletimizin ve sinesinden çıktığımız ermiş Türk milletinin hizmetkarı olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Göreve geldikleri evvel günden bu yana Manisa’nın ihtiyacı olan, kabuğunu kırmasını sağlayacak ve geleceğe emniyetli adımlarla götürecek proje ve hizmetlerin ortamında olduklarını tamlayan Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ise, “Eşsiz hemşerilerimizin teveccühleriyle 3 dönemdir Manisa’mızda, Ulusçu Hareket Partimizin üretken belediyecilik anlayışını sunu evire çevire şekilde mandepsi ediyoruz. Projelerimizi hayata geçirirken muhtarlarımızın, sivil topluluk kuruluşlarımızın, ayn ve derneklerimizin, aksiyon dünyamızın ve üniversitemizin görüşlerini almaya daima özen gösterdik. Geriye dönüp baktığımızda bakım ve yatırımlarımızın Manisa’mızı benzeri dal noktaya haiz ve hemşerilerimizin yüzünü güldüren icraat olmasının mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum” dedi.

Manisa’ya 5 milyar TL’lik envestisman

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yapılan çalışmaları özetleyen Başkan Ergün, “2014 yılında büyükşehirin kurucu şehremini adına sıfırdan aynı Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Umumi Müdürlüğünü dayamak, 17 ilçede Büyükşehir’in ulaşılabilir olmasını temin etmek ve bunları yaparken yaşanan sancıları vatandaşımıza yansıtmamak üzere canla başla çalıştık. 30 Büyükşehir Belediyesi ortada ‘Bütçe Takat Sınırı Birincisi” olan, bütçesinden yatırımlara arz çok hakikat ayıran benzeri Manisa Büyükşehir Belediyesi nesir ettik. Büyükşehir olduğumuz günden yani 2014 yılından bugüne kadar ne büyüklüğünde yatırım yaptık biliyor musunuz? 5 milyar liranın üstünde. Eski parayla 5 katrilyon lira. Helali hayırlı olsun. Güle güle kullanılsın” dedi.

33 yıldır yapılamayan bayındırlık planları yapılıyor

Manisa’de 33 yıldır yapılamayan imar planlarıyla ait eke ve kararlı adımlar attıklarını dahi sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “İlk etapta 1/5000 ölçekli manzume ümran planlarını onayladık. Bunun arkası sıra 1/1000 ölçekli uygulama mamure planlarını girişim hamle meclisimize getiriyoruz. Bunların hayata geçmesinde Şehzadeler ve Yunusemre Uray Başkanlarımız, divan üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu planlar, Manisa’nın ati 40-50 yılını planlayan çalışmalar. Seçkin ne büyüklüğünde gâh cılız sesler konuyu ayrıksı taraflara çekmeye çalışıp, suyu bulandırma hamlesiyle bu planlara bariyer olmaya çalışsa birlikte, biz buna müsaade vermeyeceğiz. Bu şehrin önünü tıkamalarına izin etmeyeceğiz. Hemşerilerimizin yıllardır beklediği planların önüne grup kurmaya çalışanların yapışkan siyasetine aygıt olmayacağız” diye konuştu.

“Seçkin ahit işimize bakıyoruz”

20 Ağustos’ta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, Manisa’ya şereflendirme ederek, 2 bilyon 675 milyon TL tutarındaki Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü hizmetlerinin yer aldığı kamu yatırımlarının açılışını gerçekleştirdiğini hatırlatan Başbuğ Ergün, “Açılışı gerçekleştirilen hizmetlerimizden benzeri tanesi üstelik şuan bulunduğumuz ve 507 milyon liralık yatırımla mensur ettiğimiz Büyükşehir Belediyesi Bakım Binası, 5 Engelsiz Otel ve AVM’den oluşan bu adamakıllı saygınlık projedir. ‘Şehremaneti otel mi yapar?’ diye bu hizmetimizi küçümsemeye çalıştılar. Manisa’nın ince yıllar ihtiyacını karşılayacak Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, şehrimize gelen yerli ve ecnebi turistlere hizmet verecek otel hizmeti ve hemşerilerimizin dem alacağı sosyal hayat alanlarını görmezden geldiler. Aynı yandan bile böyle politik hırslarıyla gözleri adeta gözsüz olmuş kesimlerle uğraşıyoruz. Ancak biz seçkin zaman işimize bakıyoruz. Müspet ve yapıcı eleştirileri alıyor, tuhaf siyasete ve çamur beygir izi kalsın anlayışına kulak asmıyoruz. Sonuçta vatandaşlarımız neyin hangi olduğunu görüyor ve üç bölüm boyunca buna sunma fena hâlde cevabı veriyor. Tanrı hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de bir mebde imza atıyoruz”

2017 yılında açılışını yaptıkları Teferruatlı Kibir Moskof Atılan Kaldırılmış Tesisi’ne 90 milyon Ekü yani 1 bilyon 650 milyon TL’lik bakir yatırımla Biyokütle ve Gübre Gazı Erke Istihsal Tesislerini kazandırdıklarını belirten Komutan Ergün, “Bu kuruluş hem ülkemizin erke ihtiyacına ulama verecek hem birlikte Manisa’ya mülhak değer sağlayacak. Bu tesiste 24,6 megawattlık erke üreterek 103 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacağımız kabilinden belediyemizin bereketli de bire bir sağlık elde etmeye başladığını bilmenizi isterim. Tekrar Türkiye’bile tıpkı ilki gerçekleştirerek ilçelerimizdeki moskof atıkları yani çöpleri trenle taşımaya başladık. Ululuk Demiryolları işbirliği ile hayata geçirdiğimiz proje sebebiyle yıllık 3 milyon kilometre elan bir iki karayolu anbean, karbon salınımını düşüreceğiz. Akaryakıttan birlikte şuan ki fiyatlarla almanak 15-16 milyon TL kabil tıpkısı tasarruf sağlayacağız. Bu, Türkiye’bile bire bir önce ve bu mebde imza atmaktan periferi gururluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa’dahi Büyükşehir sınırlarında yaklaşık 6 bin kilometre nöbet ağının bulunduğunu ve bu kere ağında 2014 yılından bugüne büyüklüğünde 5 bin 408 kilometre asfalt çalışması yaptıklarını belirten Başbuğ Ergün, “Yunusemre ilçemizde da 511 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde bile OSB-Kayapınar-Emlakdere-Gürle ve Akgedik yolunu tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Bunlara eklenmiş olarak akıbet dönemde Yunusemre ilçemizdeki Nusret Doğru, Muhsin Yazıcıoğlu ve Müftü Bilen Koca Bulvarları ile Bağlanak Caddesinde Saygınlık Cadde düzenlemelerini gerçekleştirdik. Dobra uğurlu olsun, güle güle kullanılsın” dedi.

Proje ve hizmetleri hayata geçirirken, çiftçilerin yüzünü güldürecek çalışmaların bile temas zaman süresince olduklarını dile getiren Başbuğ Ergün, MASKİ vasıtasıyla yapılan yatırımları dahi anlattı. Madun ve dal yapı noktasında iklim genelindeki 780 rustik mahallenin 254’ünün alt ve üst yapısını yenilediklerini nâkil Başbuğ Ergün, ilçedeki içmece suyu ve dere arılık çalışmalarını de anlattı.

Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi ile dolay mahalleleri havi majör benzeri projeden bahseden Başbuğ Ergün, şunları söyledi: “Muradiye, Yağcılar, Uzunburun, Karaali, Evrenos mahalleleri ile Akgedik mevkiini kapsayan bölgede 104 kilometre içme suyu, 104 kilometre şebeke, 16 kilometre yağmursuyu hattı ve ati dirim bilimsel atıksu arıtma tesisi nesir edeceğiz. Projenin fiiliyata dökülmesi amacıyla çıktı akıbet düzlüğe girdik diyebiliriz. Bu yatırımın bedeli ne kadar biliyor musunuz? 47 Milyon Ekü. Yani Türk Lirası karşılığı şu anki kurla tahminî 855 milyon liralık. İnşallah, bu projemizi üstelik hayata geçireceğiz. Hizmet ve yatırımlarımızı bodur başlıklar halinde sizlerle paylaştım. Yaptıklarımızı bir tane biricik anlatmaya kalksak; saatler, günler yetmez. Bağımlı şimdiye büyüklüğünde Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ olarak elden Yunusemre ilçemize 1 bilyon 300 milyon TL envestisman yaptığımızı dahi göstermek istiyorum. Sevdamız olan Manisa’mız için ne yapsak bir iki.”

“Bir tatlılıkla çalışmaya bitmeme”

Başkan Ergün, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler çap siyaseti elimizin tersiyle iterek, mil atlama beygiri izi kalsıncılara kulaklarımızı tıkayarak, Manisa’mızı kalkındırmak için çalışmaya bitmeme edeceğiz. Topluluk İttifakı’nın her bir ferdi, bu anlayışla bakım veriyor, bu tatlılıkla çalışmalarını sürdürüyor. Üretken belediyecilik ve finansal disiplin ilkemizden ödünleme vermeden bugüne büyüklüğünde bittabi çalıştıysak, çıktı dahi benzeri anlayışla çalışmaya bitmeme edeceğimizden şüpheniz olmasın. Bilge Liderimiz Ulusalcı Akım Partimizin Genel Başkanı Sayın Çap Bahçeli’yi dahi ferda hayırlısıyla Manisa’mızda ağırlayacağız. ‘2023’e Akıllıca Namzet Belli Karar Net’ sloganıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek mitingde Manisa’nın gücünü nazik benzeri coşkuyla dosta düşmana göstereceğimizden tek şüphem bulunmayan.”

Takım Başkanvekili Akçay’dan Başkan Ergün’e Teşekkür

Son adına MHP TBMM Kol Başkanvekili Erkan Akçay ise, “Manisa’ya bu güzelce hizmetleri kazandıran, yatırımların realizasyon edilmesinde ve Manisa’ya saygınlık projelerin kazandırılmasında bütün Manisa kendisine, bilcümle Türkiye adına emeğini bildiğimiz Sayın Cengiz Ergün Beyefendi’ye da tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. Eğer ülkemiz CHP zihniyetinde yönetilmiş olsaydı şu anda kağnı dönemini geçmezdik. Alın çıkmadıkları hiçbir hizmet yatırım yoktur. Hem ülkede hem Manisa özelinde bu geçerlidir. CHP temsilcileri Manisa Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla uğraşacaklarına zat milletvekillerinin onurumuz gururumuz Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kimyevi silah kullanmakla suçlama eden şerefsizleri partilerinde barındırmayla olmuyor” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, organizasyonda emeği güzeşte yönetim kurulu üyelerini ve partilileri sahneye davet ederek, teşekkürlerini iletti. Başbuğ Ergün ve partililer, günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi. – MANİSA

Share: