Kırşehir Belediyesi çalışanlarına müebbet dam

Kırşehir’de 2022 yılı 25 Mart tarihinde Kırşehir Belediyesinde işyar iki düzenlilik görevlisinin işlediği cinayet duruşmasında değişmeyen çıktı.

CHP’li şehremaneti dahi asayiş görevlisi namına müteharrik Sevecen Ekici Batman ve Sami Aydoğan Van cezaevinden Kırşehir Çetin Ceza Mahkemesinde görülen 4. duruşmaya SEGBİS yöntemi ile bağlandı. Duruşmayı hunharca katledilen Şeyma ve Hasan’ın aileleri birlikte izleme etti.

Akli dengesinin raporlarının istendiği sanıklar duruşmada son savunmalarını yaptı. Maznun Müşfik Ekici, Sami Aydoğan ile fikri birlikteliği olmadığını herşeyi tasarlayan kişinin Sami Aydoğan olduğunu söyledi. Sami Aydoğan ise savunmasında mahkemeye fenomen sonrasında kanıt namına sunulan curcunalı kayıtlarının gerçekçi olmadığını aktardı. Avukat beyanlarının alındığı duruşmada Hasan ve Şeyma’nın aileleri belediyede çalışan düzenlilik görevlilerinin genişlik okkalı ceza ile ukubet almalarını arzu etti.

Mahkeme heyeti sanıkları ve savunucu avukatları dinledikten sonraları CHP’li Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi namına çalışan sanık Şefkatli Ekici ve Sami Aydoğan üzere 2 yavuz posta ağırlaştırılmış müebbet dam cezası ile cezalandırılması kararına vardı. Sunulan kararda istinaf ve itiraz yolu sarih hale getirildi. Maktüllerin aileleri ise karar sonrası duruşma salonunda adaletin yerini bulduğunu haykırdı. Murafaa sonrası açıklamada kâin avukat Mehmet Mehabetli alan Kırşehir Çetin Ceza Mahkemesinde adaletin tecelli ettiğini ve sanıkların mukteza cezayı aldığını söyledi.

2022 yılında Kırşehir’üstelik Bağbaşı Mahallesi Akbayir mutluluk ormanlık alanda Hasan Aydoğan’a ilişkin boş otomobilin bulunması sonrası ortaya sâdır olayda; CHP’li Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi müteharrik iki hayat kendilerini polis güçleri olarak tanıtıp Hasan ve Şeyma’nın ellerini kelepçeleyerek öz araçlarına aldıktan sonra Kızılırmak mevkiinde öldürmüşlerdi. – KIRŞEHİR

Share: