Manisa haberleri: Manisa FK-Çaykur Rizespor maçının ardından

Spor Toto 1. Lig’in 10 haftasında konuğu Çaykur Rizespor ile 2-2 berabere kalan Manisa FK’nin maharet direktörü Uzun Eriş, serencam dakikalarda yedikleri golle galibiyeti kaçırdıklarını söyledi.

Eriş, maçın peşi sıra düzenlenen matbuat toplantısında, müsabakanın önce yarısında başarılı ayrımsız oyunu sahaya yansıtıp, ligin 10 haftasında kalesinde elden 4 gol gören Çaykur Rizespor’a 2 gol attıklarını anımsatarak, geçmiş yarının Manisa FK hakimiyetinde geçtiğini, yakaladıkları sayısız fırsatı değerlendiremediklerini söyledi.

İkinci yarıya rakiplerinin risk alarak çıkacaklarını aritmetik ederek başladıklarını dile getiren Eriş, “Rakibimizin etraflı ve şişirme toplarla oynadı. Oyunun gâh bölümlerinde bu bize maraza vermedi fakat ferdî hatalar skora etki etti. Yazık olunca rakibimiz cezayı kesiyor. Bu hataları yaşadığımız 2 müsabaka var. Zaman esasen beri bu tür hatalardan yedeğimiz goller var. Bu golleri yiyecek mızıka değiliz. Fiilen ve gelişerek oyuncularımız bu hatalardan ibret alacaklar. Kaybettiğimiz 2 fakül bizi çok üzdü. Kazanmayı haddinden fazla istiyorduk.” diyerek konuştu.

Eriş, 2 haftadır akıbet dakikalarda yedikleri gollerle galibiyeti kaçırdıklarını hatırlatarak, “Bu psikolojiyi üstümüzden atacağız. Kazanmaya öğür aynı uğraş veriyoruz. Akıbet rütbe kudretli ataklarımız var. Temdit dakikalarında birlikte 2 kesin pozisyonumuz var. Ben böyle tıpkısı uğraş verdikleri üzere oyuncularımı kutlama ediyorum. Gelişmekte ve değişmekte olan tıpkı takımız, verilen mücadeleyi takdirler karşılıyorum.” ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor cephesi

Çaykur Rizespor Maharet Direktörü Bülent Korkmaz üstelik önce yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını anlatarak, “İlk yarıda düşündüğümüz kabilinden oynayamadık defans hattımız ongun değildi, birebir savunmada kötüydük, neticede 2-0 yenik duruma düştük. İkinci yarıda ise yaptığımız baziçe ve oyuncu değişikliklerimiz iyiydi. Kaybetmedik amma kazanmamız lazımdı, tığ herhangi bir devir kazanma oyunu oynuyoruz. Bunu başarmamız lazım, dengeli benzeri oyunla, stabil revan bir galibiyet serisi hedefliyoruz. İlk yarıdan kıvançlı değilim ama ikinci yarıdan memnunum diyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: