CHP’li Haluk Pekşen’in kızı: Babamı falsolu kişileştirme öldürdü

25 ve 26’ıncı çağ CHP Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “corona aşısına sınırlanmış his kapakçığı zarında iltihaplanma” meydana geldiğine dayalı iddialar içtimai medyada aceleci yayıldı. Sözcü gazetesinin haberine göre Haluk Pekşen’in dün defnedilmesinin arkası sıra bir izah eden kızı Tempo Pekşen, babasının vefatıyla ait şu ifadeleri kullandı:

“HANGI BATAR HANGI COVID NE DE AŞI”

“Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi namına hayatımızın arz keskin günlerinden geçerken bu açıklamayı yarmak zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen ne zatürre hangi Covid hangi dahi telkih sebebiyle hayatını yitirmiştir. 15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine hususi ayrımsız hastaneye gittik. ‘Göğsünde tıpkısı yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını’ rapor etti. Yapılan tahlil sonucunda çağ değerleri müracaat aralıkları içerisinde, EKG’si da alışılagelen daha çok.

“ACISI BILCÜMLE TÜN BITMEME ETTİ”

AĞRI KESICI verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı cümle şeb bitmeme etti ve sabah erken saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, etibba gene seçkin şeyin normal olduğunu belirtseler bile babam hastaneye düşmek istedi. O şeb tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

“BİR TÜRLÜ TEŞHİS KOYAMADILAR”

Çarşamba haset tamam değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın sorumlu doktoru hangi tuhaftır kim ayrımsız sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, batar başlangıcı vs. makule tahminlerde bulunsalar üstelik tıpkısı makule teşhis koyamadılar.

“İYİLEŞTİĞİ SÖYLENEREK TABURCU EDİLEN BABAM ELAN ÜSTELIK KÖTÜLEŞTİ”

Babam ihtimal anlayan menfaat diye niteleyerek odaya mevrut tamam doktorlara “Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan gibi mi” diyerek anlattı. Amma “Ne olacak bu memleketin evinsiz” diye babama balkı yanan o kişilerin aklına “Size bire bir endoskopi yapalım” emreylemek gelmedi. Tıpkısı süre sonradan “İyileştin” diyerek taburcu ettikleri babam henüz da kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Cüret Hastanesi’ne getirdik. Etibba aşındırmak borusunun 32 cm’inde önsezi hizasında hapis olduğunu fark ettiler ve babama sordular.

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Babam de balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’dahi anlatım ettiğini söyledi. Ancak bundan sonra enfeksiyon ruh zarına kat yapmıştı, değerleri haddinden fazla kalık ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle muafiyet sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapsalar dahi 22 dolaşma geçmişti.

“BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ”

Benim canım babam gelişigüzel zamanki gibi elinden gelen cemi mücadeleyi verdi fakat 1 kamer dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyografi yapalım” emreylemek adına “Size iç görüm yapalım” deseler şu zaman Haluk Pekşen aslanlar kadar yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan falsolu canlandırma üzere yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kişi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşılama ile hiçbir ilgisi yoktur.”Share: