Ortahisar Belediyesi Karı El Topu Takımı’ndan Komutan Genç’e musahabe

Ortahisar Belediyesi bünyesinde kurulan Kadın El Topu Takımı, Ortahisar Şehremini Ahmet Mukavim Taze’i makamında ülfet etti.

Güre, bando antrenörü Sedat Zor, apotr antrenörler Garaz Yeralan ve Briz Yarımbıyık, topluluk kaptanı Süpürge Otu Yılmaz ve oyuncularla tıpkısı süre arkadaşça ederek takımla ait bilgelik aldı.

Takımın bu sezon Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi’nde savaş edeceğini tamlayan Zinde, sporculara liyakatli olmaları amacıyla maddi manevi değme çeşit desteği sağlayacaklarını söyledi.

Canlı, kadınların sportif faaliyetlere katılımını oldukça önemsediğini anlatım ederek, “Bayan el topu takımı kurmamızdaki esas tasavvur de bu. Bayanlar birçok spor dalında böke adına şehrimizi gururlandırıyor. Bu başarılardan nazik bir sevinme duyuyoruz. Bayanlar kategorisinde Trabzon’dan Hentbol 1. Ligi’nde mücadele fail belediyemizin dışında bambaşka tıpkısı topluluk namevcut.” dedi.

Takımın güzeşte yıl kurulmasına karşın 1. lige yükseldiğini dile getiren Canlı, şunları kaydetti:

“İnşallah bu zaman 1. ligde şampiyonluğu elde edecekler ve süper lige yükselecekler. Tığ Ortahisar Belediyesi namına Trabzon’bile sporun rastgele çeşidinin gelişmesi için mücadele fail ve ulama sunan ayrımsız belediyeyiz. O nedenle “Spor şehri Trabzon.’ diyoruz. Çabucak futbolda değil, icap ferdî gerekse bando sporlarının bütün dallarında Trabzon adına varlığımızı hissettirmeliyiz. Şehremaneti yerine dahi buna himmet ediyoruz.”

Antrenör Güç ise böke oluşmak için haddinden fazla çalıştıklarını belirterek, takımının haddinden fazla gür durumda olduğunu söyledi.

Çetince, 15-16 Ekim’de başlayacak el topu liginde oldukça iddialı olduklarını aktararak, “Başkanımız Ahmet Metin Zihayat’in maddi ve manevi kendisine takımımıza verdiği desteğin bizi çokça ferah noktalara taşıyacağını düşünüyorum, bundan dünya üstelik başkanımıza benzeri kez elan sunu içten teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Takım kaptanı Yılmaz birlikte hentbolun Trabzon’de gittikçe yüzü sıcak ve izlenilen ayrımsız spor dalı olduğunu belirterek, verdiği desteklerden âlem Dinç’e teşekkür etti.

Share: