Çankırı Valisi Ayaz’dan CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan atak ile ilişkin açıklama

Çankırı Valisi Ayaz’dan CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan hareketli ile ilişkin izah

Vali Ayaz:

“Agresif gözaltına alındı, suçunu akseptans etti”

“Bu olayın yurtta artan öğrencilerimizle tıpkısı alakası yoktur”

ÇANKIRI – Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan hamle ile ilgili konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, olayın binada kâin öğrenci yurdu ile benzeri alakasının olmadığını belirterek, “Agresif gözaltına makbuz, suçunu akseptans etti. Daha önce suç kaydı ve problemleri olan ayrımsız koca” dedi.

Fenomen, geçkin akşam ezanı saatlerinde Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, CHP Çerkeş İlçe Başkanlığının bulunduğu binaya bir isim molotofkokteyli attı. Atılım neticesinde binanın aut cephesinde kâin tabelalar tutuşurken, bed olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay namına itfaiye, esenlik ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Görüngü namına mevrut itfaiye ekipleri marifetiyle CHP İlçe Başkanlığı ile benzeri binada kâin yurttaki öğrenciler boşaltma edildi. Münasebetsiz ise olaydan gücük süre bilahare polis güçleri ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu devam fail şahsın türlü suçlardan kaydı ve ruhsal sorunları olduğu öğrenildi.

“Bu olayın yurtta küsurat öğrencilerimizle benzeri alakası yoktur”

Olayla ait izah özne Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Çerkeş ilçemizde bir siyasal partinin ilçe başkanlığının olduğu binaya bir tane yanıcı konu atılarak benzeri çevik gerçekleştirildi. Emniyet güçlerimiz sabaha kadar uğraştılar. Saldırgan gözaltına alındı, suçunu akseptans etti. Henüz ilk yanlışlık kaydı ve problemleri olan tıpkı isim. Anket bilinmez tıpkısı şekilde sürdürülüyor. Adli makamlarımız soruşturmayı çok yönlü kendisine yürütüyor. Ayrımsız binanın dip katında kalan üniversite öğrencilerimiz var. Konunun üniversite öğrencilerimizle banko tıpkı ilgisi namevcut. Tığ tehlikesiz tıpkı şehirde yaşıyoruz. Temizlemek istemediğimiz benzeri manzaraydı. Tekrarının olmaması amacıyla elimizden geleni yapacağız. Tekrar söylüyorum, bu olayın yurtta küsurat öğrencilerimizle bire bir alakası yoktur. Ayrıntılı izah ilerleyen süreçlerde adli makamlarımızla yapılacaktır” dedi.

Share: