Çankırı Valisi Ayaz’dan, CHP İlçe Başkanlığı binasına müteveccih saldırıya ait açıklama Açıklaması

Ilbay Abdullah Ayaz, Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde CHP İlçe Başkanlığı binasına yanıcı yön atılmasına ilgilendiren gözaltına alınan kişinin suçunu kabul ettiğini söyledi.

Ilbay Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çerkeş ilçesinde güzeşte akşam ezanı benzeri siyasi partinin kaymakamlık başkanlığının olduğu binaya iki tane yanıcı bap atılarak geveze gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Emniyet güçlerinin uğraşları sonucu saldırganın yakalandığına bel eden Ayaz, “Saldırgan makbuz, suçunu kabul etti. Daha geçmiş kaydı olan, az buçuk ayrımlı problemleri olan benzeri vatandaşımız. Sormaca muamma olduğu üzere şu zaman çokça detaylara kabul etmek istemiyorum. Ama sormaca çokça yönlü olarak adli makamlarımız yoluyla yürütülüyor.” dedi.

Bazı haberlerde, saldırının bire bir binanın üst katındaki öğrenci yurduna yapıldığının iddia edildiğini tamlayan Ayaz, “Sabahleyin esasen ayrımsız selen gördüm, o çokça incitici. Bilindik ayrımsız binanın dal katlarında kalan üniversite öğrencilerimiz var. Konunun darülfünun öğrencilerimizle banko aynı ilgisi namevcut. Saldırganın yapılan hep incelemesi, kendi ifadesi, bunun hakeza tıpkısı ilintisinin olmadığını bize gösteriyor ama sormaca, dediğim kabil çok taraflı kendisine devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Çankırı’nın güvenli benzeri site olduğunu dile getiren Ayaz, “Tekrarının olmaması için elimizden mevrut bütün tedbirleri alacağız. Gine söylüyorum, bu olayın Çerkeş’teki öğrencilerimizle falan kesinlikle tıpkısı ilgisi namevcut. Soruşturma devam ediyor. Mufassal açıklama gittikçe adli makamlarca yahut tarafımızca gine yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: