‘Süpermen’ lastikçi yolda kalanların yardımına yetişiyor

‘Süpermen’ lastikçi yolda kalanların yardımına yetişiyor

BAYBURT – Bayburt’ta faal aracıyla yolda araçlarının lastiği patlayanların yardımına yetişen ve kentte ismi ‘Süpermen’ lastikçiye çıkan yurttaş, ekmeğini bu şekilde kazanıyor.

Bayburt’tan Demirözü istikametine giden tıpkısı sürücü yazlık lastikleriyle yola çıkınca olanlar oldu. Yazlık lastikleriyle yolda ilerlerken yüksek kesimlerde kar yağışının olduğunu alim çoban Abdulkadir Çapan, kar dolayısıyla terslik yaşamamak amacıyla ayrımlı tıpkısı güzergahtan gelişmek istedi. Yolunu mütebeddil Çapan’ın aracının tekeri Mutlu köyü muhik patladı. Gece vakti yolda kalan Çapan, geç saatlerde kimsenin namına koruyucu olmayacağını düşünüp aracını olduğu yerde bıraktı. Arkadaşını arayarak durumu bildiren Çapan’ın bulunduğu yere gelen arkadaşı Çapan’ı aracıyla gideceği yere kadar götürdü.

Bayburt’taki tıpkısı oto lastikçinin mobilize korse müzaheret aracıyla hizmet verdiğini öğrenen Çapan, şehir merkezine gelerek oto lastikçinin yolunu tuttu. Durumu oto lastikçiye anlatan Çapan, daha sonra mobil lastik aracına binerek aracını bıraktığı yere geldi. Aracının tekerini burada mütebeddil endüstri esnafından Hasan Asan, Çapan’ın mağduriyetini giderdi.

“Hakeza bir hizmetin olduğunu bilmiyordum, aceleten sorunum çözüldü”

Yaklaşık 3 senedir tekeri patlayan, kar nedeniyle yatık küsurat, kışlık lastiklerini oto lastikçiye gitmeden yürümek isteyen vatandaşların yardımına koşan Asan, cıvıl cıvıl korse aracıyla yaz kış demeden bakım veriyor. Bayburt’ta el yardım aracının bulunmadığını ve gerekseme doğrultusunda bu işe giriştiğini bildiren Asan, “Bayburt’ta yaz şita demeden bıkılmayan hizmet veriyoruz. Bayburt’ta yol yardım aracı olmadığından bunu düşündük ve uyguladık. Vatandaşımız karda, kışta nerde olursa olsun her devir yanındayız” diye konuştu.

Daha öncesinde hakeza tıpkısı uygulamayı bilmediğini belirten Çapan ise, verilen bu hizmetle aracının sorununun çözüldüğünü belirterek, “Bayburt Merkezden Demirözü ilçesine akıllıca şeb saatlerinde debi halindeyken Bahtiyar Köyü sadık lastiğim patladı ve yolda kaldım. Şehrin erdemli kesimlerinde kar olduğu üzere stabil ilerleyemedim ferasetsiz görünmek istedim sonrasında da bu görüngü başıma geldi. Geç saatlerde yolda kalınca arkalama bulamam diye niteleyerek düşündüm. Mobil müzaheret aracının yerinde tetkik yaptığını ve sorunu çözdüğünü öğrendim. Bayburt üzere kusursuz bire bir aplikasyon, mağduriyetim giderildi. Ustamız tekerimi değiştirerek bizi zor durumda bırakmadı” ifadelerini kullandı.

Share: