MHP Bayburt İl Başkanı Durmuş oldu

Ulusçu Akıntı Partisi mülk başkanlığı görevinden milletvekili namzet adaylığı üzere çekilme fail Bekir Kasap’ın namına bakir el başkanı İsmail Durmuş oldu.

Fariza değişikliği öncesi danışma fail Kasap, detaylı yıllardır MHP bünyesinde türlü görevlerde saha alarak hizmette bulunduğunu bildirerek şu ifadeleri kullandı:

“12 Eylül 1980 Darbesi ile kapatılan Ulusalcı Akıntı Partisinin namına rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş kanı işareti ile 1986 yılında Ulusçu Himmet Partisi kurucu üyeliği ile başladığım siyasal hayatıma 1990 Yılında Milliyetsever Say Partisi Minval İlçe Başkanlığı, İlçe Yöneticiliği ve 2006 yılında Ulusçu Cereyan Partisi İl Başkanlığı, 2013 yılında Milliyetçi Akım partisi Gestalt Yönetim Kurulu üyeliği ve 2015 yılında Milliyetsever Akım Partisi Bayburt İl başkanı adına halen devam ettiğim İl Başkanlığı görevimden Türk Dünyasının Hakim Lideri Umumi Başkanımız Dr. Çap Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları uyarınca, MHP Parti Tüzüğünün 94. maddesine istinaden, önümüzdeki umumi seçimlerde saylav namzet adayı doğmak niyeti ile şaz bulunmaktayım.

Mensubiyeti ile izzetinefis bulduğum davamın seçme kademesinde 36 yıldır çalışkan namına görevde bulundum. Görev yaptığım yıllar içerisinde memleketimin her tür problemi ile hemhal olup değme ortamda idealist tavır ile müdahalelerde bulundum. Davamın hakkı için ahit oldu yargılandım, dönüş oldu eleştirildim, dönme oldu haksızlıklara uğradım fakat tek zaman davamdan bire bir an düşüncesiz dönmedim. İnsanların geçmişleri gölgesi gibidir. Siz nereye giderseniz gidin gölgeniz sizi metrukiyet etmez. Benimde çokça şükür kim gölgem bilcümle üç ayça oldu. Bundan çevre sizlerin karşısına iri ayrımsız vicdani ferah ferah çıkıyor ve yer başkanlığı sayfasını kapatırken yıpranmamış tıpkısı sayfayı açıyorum. Bayburt ölçeğinde yaptığım bakım odaklı siyaseti, demin Ankara’da devam ettirmek amacıyla Milliyetçi akım Partisi Bayburt mebusluk aday adayı namına yola çıkıyorum. Halk ittifakımızın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna ulama sunmak adına çıktığım bu yolda yer büyük güvencem siz altın hemşehrilerimizin Türkiye’nin halaskâr lideri Umumi başkanımız Dr. Heybet Bahçeli beye ve onun kadrolarına olan cüret ve desteğinizdir. Bugüne kadar karşı üzere, ikbal üzere, rütbe üzere, kademe ve kazanç amacıyla siyaset yapmadım. Buna hem sizler hem üstelik kebir yaradan şahittir. Bundan böyle de bir gönüllülük içinde politika yapmaya bitmeme edeceğim Tekrar Idealist akım için esasen Bayburt üzere ve Büyük Türk Milletinin Uca menfaatleri amacıyla çalışacağımdan on paralık şüpheniz olmasın. Tavzih Etmek isterim ki Bu tıpkı son değil, inanıyorum kim benzeri fatihadır, bire bir açılıştır. Cenabıhak istikametten, ihlastan ve takvadan ayırmasın.

Bu duygularla politik hayatımın seçkin aşamasında gelişigüzel görev yaptığım yekpare dava arkadaşlarıma, bizlere rastgele ahit sahip çıkan Eren Bayburtlu hemşehrilerime ve sesimizi dünyanın rastgele tarafına duyuran basın mensubu arkadaşlarıma teşekkürname ediyor sizleri Tanrı’a dirilik ediyorum”

MHP ülke başkanlığı binasında yapılan fariza değişimine Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, Aydıntepe Belediye Reisi Haşim Şentürk, MHP MYK üyesi İdris Aydınlık ve partililer katıldı. – BAYBURT

Share: