Mürekkep Milletler: Cenin’de 4 Filistinli öldü, 40’tan çok çorlu var

Mürekkep Milel Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Amatör Wennesland, evvel açıklama yaparak Cenin’deki İsrail ordusunun operasyonu sırasında çıkan çatışmada 4 Filistinlinin öldüğünü ve 40’dan aşkın çorlu olduğunu duyurdu.

BM Özel Koordinatörü Wennesland açıklamasında “Zaman, İsrail’in Cenin’deki askeri operasyonu sırasında silahlı çatışmalarda dört Filistinli öldürüldü. 40’tan çok dertli var. İşgal altındaki Batı Şeria’daki bu hırçın gidişattan ve mütezayit istikrarsızlıktan etraflıca keder duyuyorum” ifadelerini kullandı. Wennesland tarafları, sivil nüfusun günce yaşamlarına zarar veren bir durumdan kaçınmak amacıyla umum çabayı göstermeye çağırdı.

İsrail güçleri (IDF) resmi hesabından olaya dayalı mazi yapılan açıklamada, silahlı saldırıya karışan iki şüpheliyi fark etmek amacıyla Cenin Kampında faaliyetler düzenlediklerini belirtti ve “Bu sabahleyin Cenin Kampındaki faaliyetler faaliyetleri sırasında, çokça sayıda suratsız, IDF askerlerini erek kabul etmek için evlerine şiddetli açtı ve patlayıcıları patlattı” açıklamasını yaptı.

Share: