Midilli’deki zelzele Çanakkale ve Balıkesir’i salladı

Ege Denizi’nde saat 04.52 sıralarında forma üssü Yunanistan’ın Midilli Adası’nda yüzeyden 14 kilometre derinlikte 5.0 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Sarsıntı Çanakkale ve Balıkesir’da bile hissedildi. Eşkâl üssü Midilli Adası olan saat 09.39 sıralarında 4.8 kadar tıpkısı sarsıntı elan meydana geldi. Hareket Ayvacık ve Edremit Körfezi’nde üstelik keskin bir şekilde hissedildi.

Afet ve Ivedili Format Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine bakarak, saat 04.52’üstelik eşkal üssü Yunanistan’ın Midilli Adası’nda meydana gelen depremin büyüklüğü 5.0 olarak açıklandı. Yüzeyden 14 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem Çanakkale ve Balıkesir’den bile hissedildi. Depremde, evvel belirlemelere bakarak her olumsuzluk yaşanmadı.

Çanakkale Valiliği, şekil üssü Yunanistan’ın Midilli Adası’nda meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremle ait bağlanmış açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, “Zaman 04.52’üstelik Veli Denizi, Midilli Adası merkezli yerine meydana mevrut 5 büyüklüğündeki sarsıntı ile ilişik alınan evvel bilgilere göre ilimizde değme huysuz kapsam olmamıştır” denildi.

25 artçı zelzele meydana geldi

Minval üssü Midilli Adası olan, saat 09.39 sıralarında 4.8 kadar aynı deprem daha meydana geldi. Deprem Ayvacık ve Edremit Körfezi’nde da dağ aynı şekilde hissedildi. Ege Denizi’nde saat 04.52 sıralarında minval üssü Yunanistan’ın Midilli Adası’nda yüzeyden 14 kilometre derinlikte 5.0 büyüklüğündeki depremin arkası sıra büyüklüğü 1.5 ile 4.8 beyninde 25 dümdar deprem yaşandı. – ÇANAKKALE

Share: