VELI DENİZİ’NDEKİ DEPREMLE İLGİLİ ÇANAKKALE VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Midilli’deki deprem Çanakkale ve Balıkesir’i da salladı

ÇANAKKALE – Veli Denizi’nde saat 04.52 sıralarında model üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında yüzeyden 14 kilometre derinlikte 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Zelzele Çanakkale ve Balıkesir’dahi bile hissedildi. Tarz üssü Midilli Adası olan saat 09.39 sıralarında 4.8 şiddetinde üstelik benzeri yer sarsıntısı elan meydana geldi. Deprem Ayvacık ve Edremit Körfezi’nde üstelik biberli bire bir şekilde hissedildi.

Afet ve Acil Ebat Yönetimi Başkanlığı verilerine bakarak, saat 04.52’üstelik eşkâl üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında meydana mevrut depremin büyüklüğü 5.0 kendisine açıklandı. Yüzeyden 14 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem Çanakkale ve Balıkesir’den birlikte hissedildi. Depremde, ilk belirlemelere bakarak seçkin menfilik yaşanmadı.

Çanakkale Valiliği, hat üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle ilişkin bağlanmış izah yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, “Bugün 04: 52’de Veli Denizi, Midilli Adası merkezli yerine meydana mevrut 5 büyüklüğündeki deprem ile ilgilendiren alınan önceki bilgilere bakarak ilimizde seçme damarlı uzanım olmamıştır” denildi.

25 dümdar yer sarsıntısı meydana geldi

Merkez üssü Midilli Adası olan saat 09.39 sıralarında 4.8 şiddetinde üstelik tıpkı deprem henüz meydana geldi. Zelzele Ayvacık ve Edremit Körfezi’nde üstelik kötü ayrımsız şekilde hissedildi. Veli Denizi’nde saat 04.52 sıralarında format üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında yüzeyden 14 kilometre derinlikte 5.0 şiddetindeki depremin ardından büyüklüğü 1.5 ile 4.8 ortada 25 dümdar yer sarsıntısı yaşandı.

Share: