Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Baltalık: “İnsanların acısı varken Türkiye’ye aday krizine sokanlar politik ahlaksızlık peşinde”

Kırşehir Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık, İYİ Parti liderinin Kavim İttifakı masasından ayrılması açıklaması sonrası Türkiye’dahi insanların acısı varken insanları namzet krizine sokanların siyasal ahlaksızlık peşinde olduğunu söyledi.

6’lı masanın tahminî 1 yıldır halkı oyaladığını rapor eden Baltalık, “6’lı masa kısaca 1 yıldır milleti oyalıyordu engel arkasını bütün birlikte gördük.

Türkiye’nin ihtiyacı olan herhangi bir şeyi dideban atışı öngörülerimizle vatandaşa söylüyorduk ancak bire bir yanda Budun benzeri yanda Cumhur diyerek daima öngörülerimizi görmemezlikten gelenler şimdi budun üzere çalıştığımızın ve realist olduğumuzu de farkına vardı” dedi.

Ülke Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce’nin herhangi bir platformda millet ittifakının Türkiye’ye getirdiği durumu anlattığını ifade fail baltalık açıklamasında; “Muharrem İnce, Kavim İttifakının yaşadığı proses ve Türkiye gerçeklerini sanıyorum son tıpkı yıldır gelişigüzel platformda anlatıyordu. 10 açıklık 2022 tarihinde Ulus İttifakının yaşadığı durumu halkın gözü önüne sermişti o zamanlarda bizlere gülenler demin gerçeği gördü. İşte bu kapsam milletin aklıyla kortej etmektir. Yaşanan buut ve gelinen bekçi halkın gündeminden uzak kalmanın ekranlara yansımasıdır. Türkiye hesaplı krizden geçiyorken el berbat durumdayken 10 ilde asrın felaketi sarsıntı meydana gelmişken Kavim İttifakının namzet tartışmasını siyasi ahlaksızlık kendisine görüyoruz. Tığ gine Türkiye’da kıvrak Kürdün, Türk’ün, Laz’ın, Çerkez’in, Zaza’nın, Alevinin, Sünni’nin toplumun rastgele kesiminin hakkını arayacak ve tamamen akıllıca olanı anlatacağız. ve gerçeğimizi akılla ahlakla adaletle anlatmaya birlikte bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Kavim İttifakı namzet araya dursun bizim adayımız anlaşılan”

Kavim İttifakının namzet arayışını bitmeme ettirmesi gerektiğini nâkil İl Başkanı Baltalık, “Onlar adayımız şu bu söylemlerini devam ettire dursunlar, biz Memleket Partisi namına proses başladıktan sonra halkın desteğiyle kimsenin adamı olmayan sadece kendini bölüt adayan Aşure Ayı İnce’nin Cumhur Reisi namzetlik sürecini başlatacağız bunun üzere dahi 100 bin imza şartı var zamanından önce birlikte bu imzalar teslim edilecek Türkiye Cumhuriyetine kandırıcı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİR

Share: