Maden operasyonlarında yakalanan zanlılardan 6’sı tutuklandı

Erzincan’da gerçekleştirilen 3 ayrı metal operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

İl Inanma Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, kentte mızrap özellik kullanan ve ticaretini yapanları çakozlamak üzere mesai başlattı.

Ekipler, avangart ve artçı oldukları değerlendirilen iki uzlaştırıcı takibe alarak yaşanan kovalamacanın ardından durdurdu.

Her iki araçta uyuşturucu köpek “Asena” ile yapılan aramada 17 kilo 400 gram skunk ile 4 kilo 313 gram kubar duman maddesi ele geçirildi.

Ekipler, çirkin S.D. M.A. D.B. ile Afganistan uyruklu oldukları öğrenilen H.M ve M.A’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere irsal edilen S.D. M.A. ve D.B çıkarıldıkları gümrük kolcusu hazar ceza hakimliğince tutuklandı. Afganistan uyruklu H.M ve M.A’ ise savcılıkça erkin bırakıldı.

Ekipler, gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise kente mızrap bap getirecekleri değerlendiren karanlık A.T. ve R.U’yu takibe aldı. Şüpheliler Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalandı.

Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada 1344 eroin nitelikli komprime ele geçirdi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen A.T. ve R.U çıkarıldıkları hazar ukubet hakimliğince tutuklandı.

Kentteki tıpkı ayrıksı operasyonda ise Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Idarehane Müdürlüğünün gerçekleştirdiği koordineli himmet kapsamında Üzümlü Polis Güçleri Uygulama Noktası’nda durdurulan araçta yapılan aramada, Y.K’nin üstünde 25,98 gram

metamfetamin metal maddesi ele geçirildi.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Y.K, emniyetteki işlemlerin arkası sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Share: