Erzincan’da saf kaynaklar ekonomiye kazandırılıyor

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde onaylanan “Erzincan Bögert Maden Suyu Istihsal Tesisi” projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

Kuzeydoğu Rum Kalkınma Ajansı Erzincan Yatırım Destek Ofisi’nde düzenlenen inikat imza törenine; KUDAKA Umumi Sekreteri Oktay Yürek, Kavaş İnşaat A.Ş müdürü İkram Balçık, ajans ve firma yetkilileri katıldı.

Erzincan’da atıl durumda bulunan maden suyu üretim tesislerinin ekonomiye kazandırılması için hazırlanan proje dahilinde, çağcıl teknolojiye akıllıca araba takım alımı yapılarak im çeşitliliğinin arttırılması, Erzincan’ın saf mineralli bögert maden suyunun sınırlı içi ve sıkıntılı dışına pazarlanmasının sağlanması hedeflemekte.

Proje çerçevesinde yatırımların tamamlanması ile birlikte ilk etapta yapılacak 20 şahsiyet istihdam ile Erzincan’da işsizliğin azaltılması ve sosyoekonomik gelişmişlik seviyesinin artmasına yardım sağlanması, bölgede dış satım kapasitesinin artması, natürel kaynakların değerlendirilmesi üstüne farkındalık oluşturulması ve bu alanda yıpranmamış yatırımların yapılmasına kat sayı teşkil etmesi beklenmekte. – ERZİNCAN

Share: