Kırıkkale Belediyesi Pazarcık’la “kardeş site” oldu

Kırıkkale Belediyesinin mart ayı divan toplantısında alınan kararla, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile ahi site olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, mart ayı divan toplantısı, Başkan Mehmet Hürmetkâr başkanlığında Şehir Idare Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Depremlerde hayatını kaybedenler üzere yakarış edildiği toplantının açılışında konuşan Hürmetkâr, hep birlikte bu felaketin altından kalkacaklarını dile getirdi.

Depremin geçmiş anından itibaren Pazarcık ilçesinde işyar olduğunu aktaran Hürmetli, “Meclis toplantısı dolayısıyla geldim ama görevimiz devam edecek. Kurtarma ekibimizle hareket sonrası yola çıkmıştık. Kavi çok vatandaşımızı çökme altından çıkarmayı Cenabıhak felek etti. Çokça el benzeri süreçti. Devletimiz bunların hepsinin üstesinden ati güçte. Kırıkkaleli hemşehrilerimiz da bizim orada olmamız münasebetiyle haddinden fazla acul tıpkı şekilde yardımlarını yönlendirdi. Rabbim aynı henüz böyle acıları bizlere yaşatmasın.” ifadesini kullandı.

Toplantıda, belediyeler arası yardımlaşma, tesanüt, iş birliği ve koordinasyonun güçlenmesi, eş olunan imkan ve yeteneklerin ortak kullanılması için depremin şekil üssü Pazarcık ilçesiyle kardeş şehir olunması yönündeki yön sedir üyelerinin görüş birliği ile kabul edildi.

Ayrıca toplantıda, kente gelen depremzedelerden su abonelik işlemlerinden ecir alınmaması kararı bile makbuz.

Share: