Kırıkkale’de depremzedeler için günce 250 kişilik aşındırmak çıkıyor

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesince depremzedeler üzere günde 250 nefis aşındırmak pişirilip dağıtılıyor.

Vali Yardımcısı Ahmet Sait Jandarma ve Türk Kızılay Kırıkkale Ofis Başkanı Mustafa İşler, 112 Müstacel Davet Merkezi’nin mutfağında incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgelik aldı.

Jandarma, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay Kırıkkale Şubesinin sorumluluğu üzerine alarak 112 Evgin Çağrı Merkezi’nin mutfağında sıcak aşındırmak faaliyetine başladığını söyledi.

Valilik koordinesinde bu faaliyetlerin yürütüldüğünü nâkil Jandarma, “Ülkemiz yumruk tıpkı dönemden geçiyor. Bu dönemde el birliği çokça eke. Bu vesileyle Kırıkkale halkına teşekkürname ediyorum. Çok güzel tıpkısı el birliği örneği gösterdiler.” dedi.

İşler bile depremin önce anından itibaren Kızılay Kırıkkale Şubesi yerine çalışmaya başladıklarını dile getirdi.

İlk yerine bölgeye 4 tır yardım malzemesi ile bir nice arkadaşlarını gönderdiklerini tamlayan İşler, şöyle konuştu:

“bu arada depremzedeler Kırıkkale’ye geldiler. Onlara dahi muhtelif yardımlar yapıyoruz. Bu kapsamda, Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu ve Vali Yardımcımız ilimize gelen depremzedelere yunak aşındırmak ita teklifinde bulundular. Tığ da burada günlük 250 şahsiyet sıcak yemek çıkartıyor ve depremzedelere ulaştırıyoruz. Evinde rahatsız, buğulanmış ve mânialı olup yemek yapamayacak durumda olanlara öncelik tanıyoruz. Bu yemeklerin çıkmasına anahtar olan birlik bağışçı ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.”

Share: