KÜTÜPHANE KURDUĞU OKULDA HOCA OLDU

VAN’da ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile başlattığı hareketle binlerce çocuğa ulaşıp, arkalama eli uzatan öğretmen Neslihan Erdoğan, 1 yıl geçmiş kütüphane kurduğu okulda göreve başladı. Kanserden hayatını kaybeden fahri arkadaşları Zühriye Seyhan yerine kütüphaneyi kurduklarını belirten Erdoğan Kütüphanenin raflarına kadar yaptık. Marangoza falanca gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bütün sevgimiz ile Zühriye varmış kadar dedi.

Gönüllü kişileri kendisine eş kayran lise öğrencisi Neslihan Erdoğan, 2011’deki yer sarsıntısı felaketi sonrası müzaheret projelerine katılıp, kadın ailelere ulaşmaya başladı. Van YYÜ İktisadi İdare Ulum Fakültesi Saymanlık Finansman Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan Erdoğan, bu çalışmaları fahri aynı harekete sarmak istedi. 2018’bile üniversiteden mezun olan Erdoğan, ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile tıpkısı selamet hareketi kurdu. Cereyan kapsamında Van’daki bir nice kaza ve karye okullarına revan Erdoğan, gönüllülerin müzaheret ile alay malay 30 okulu boyadı, 5 bin çocuğa bot dağıttı, 23 doğum günü etkinliği yaptı, 7 kitabevi kurdu, 3 kız çocuğuna terbiye sponsoru oldu, binlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Erdoğan, serencam olarak 1 sene evvel katalog kurduğu Gevaş ilçesi Sevecen Mahallesi’ndeki Bülent Kortej İlkokulu’nda göreve başladı.

‘ZÜHRİYE VARMIŞ GİBİ ÇALIŞTIK’

Göreve başladığı okulda hem Zühriye Seyhan hem bile yaşamını yitiren sarıklı Güçlü Muş yerine kütüphane kurulduğunu tamlayan Neslihan Erdoğan, Bura, beni çok duygulandırıyor. Zühriye ünlü arkadaşımız ahiret yolculuğu etti. O dahi bu projelerde meydan alıyordu. Öğrenciydi, çok vergili tıpkısı insandı ve canlı yaşta kanserden irtihal etti. Çok mümasil arkadaşları, ‘Onun hesabına tıpkısı katalog yapmak istiyoruz’ talebinde bulundu. Biz dahi Gevaş İlçe Milli Eğitim Bilimi ile iletişime geçtik, bizi bu okula yönlendirdiler. Bu okulu gelip, boyadık, onardık. Kütüphane kurduk, 3 bin kitap getirdik. Kütüphanenin raflarına kadar yaptık. Marangoza falanca gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bütün sevgimiz ile Zühriye varmış üzere dedi.

‘BU MESLEK ÇIKINCA ÇOKÇA DUYGULANDIK’

Kütüphane kurduğu okula, bu yıl görevlendirildiğini söyleyen Erdoğan, Köy öğretmeni olmayı hep haddinden fazla isterdim. Bu yıl Gevaş’ta öğretmenlik için referans yaptım. ‘Hangi okula çıkar’ diyerek bekliyordum. Bu köy olduğunu duyunca çokça duygulandım. Kadro arkadaşlarımız ve Zühriye’nin arkadaşları bile hakeza. Zira özlük kurduğumuz kütüphanenin başında duracağız. Buradaki çocukları Zühriye’nin emanetleri kadar bile görüyorum. Anca göreve başladım diye konuştu

10 BİN KİŞİ FAHRI OLDU

Kurduğu esenlik hareketine ilişkin üstelik bilgelik veren Neslihan Erdoğan, Bildirme domuzuna şeyin iyilik olduğuna inanıyorum. ve dünyayı güzelleştiren yegâne husus birlikte iyiliktir. Gülümseme oluşturuyor. Sonradan devir geçtikçe kötüye giden dünyayı hangi kurtarabilir Kendimize derdini dert ettik, bunun yalnız selamet olduğunu düşündük. ve sloganı hakeza belirledik. ‘Dünyayı selamet kurtaracak’ dedik. ve bu sloganı herkese, her yerde söylettirmek istedik ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin şu an bir nice ilinde ve 4 ayrı ülkede gönüllü gruplarının olduğunu tamlayan Neslihan Erdoğan, Destekleri çocuklara ulaştırıyoruz. Bizler hoppadak gerçekte güreşçi köprüsü görevi görüyoruz. Dizge herkese ulaşsın. Daha elhak bunu sağlamaya çalışıyoruz. Kol sayısını söyleyecek olursak, bu zamana büyüklüğünde kestirmece 10 bin yaşama girip çıkmıştır. Çünkü üniversitedeki fahri gençler ile aksiyon birliğiyle çalışırız. Efsanevi besleme ekibimiz farklıdır. Meslek proje ekibimiz farklıdır. Doğal mekân temizliği ekibimiz ayrımlı diye konuştu.

Share: