Van domestik haberi: Van’da kemoterapi ünitesi yenilenen yüzüyle hastalara hizmet veriyor

– Van’da kimyasal tedavi ünitesi yenilenen yüzüyle hastalara hizmet veriyor

VAN – Afiyet Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Devir Kemoterapi Ünitesi, yenilenen modern yüzüyle sayrı ve rahatsız yakınlarına bakım veriyor.

Şark Rum Bölgesinde tahminî 3 milyon hastaya bakan SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hastalara elan bol ayrımsız hizmet arz etmek için Sıra Kimyasal Tedavi Ünitesini yeniden dizayn etti. Kimyasal Tedavi tedavisi düzlük hastaların henüz nezih tıpkısı ortamda hizmet almaları amacıyla tıbbı ve sosyal düz bakımından bir nice yenilik yapıldı.

“Geçim veren görsel benzeri yassı oluşturmaya çalıştık”

Ünitedeki çalışmaları yerinde inceleyen Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, tedavi olan marazlı ve parasız yakınlarına esbak olsun dileklerinde bulundu. Henüz sonradan gazetecilere açıklamalarda bulunan Sertabip Doç. Dr. Sarıkaya, hastalarına hem tıbbi hem toplumsal hem bile görsel açısından elan gani bir düzlem sunmak üzere çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yaklaşık 4 bin civarında hastanın otama gördüğü Gün Kimyasal Tedavi Ünitesinin havza illerine de hizmet verdiğini rapor fail Sarıkaya, “Hastalarımız benzeri periyot gelip kemoterapi tedavilerini alıp ayrılabiliyorlar. Buradan gün batısı illerine temas gönderme yapmıyoruz. Hassaten bazı hastalarımız batıdan gelip bu tedaviden yararlanıyorlar. Merkezimizde hem tıbbı hem dahi görsel düz anlamında umum imkanlar mevcuttur. Burada yaşayış veren görsel tıpkı müstevi oluşturmaya çalıştık” dedi.

Günlük yaklaşık 70 hastanın bu tedaviden faydalandığını dile getiren Sayrılarevi Başdoktor Yardımcısı Uzm. Dr. Cezmi Meral ise “Bu hastaların yarısından dahası kimyasal tedavi tedavisi alıyor. Gün Kimyasal Tedavi Ünitemizde 12 eş ve 12 avrat yatağı bulunan olup, başvuru fail hasta bir devir kimyasal tedavi almaktadır. Bu alanda 2 hematoloji, 2 bile onkoloji uzmanımız, 2 eczacı ve yardımcısı ile 7 abla fariza yapmaktadır. Hastalarımızın daha aşkın konforlu hizmet alabilmeleri amacıyla bekleme alanları oluşturulup, ayrımsız zamanda ayrı ayrımsız koku kabul etme ünitesi oluşturuldu. Sonunda anı zaman içerisinde kimyasal tedavi hizmeti alabilmektedirler. Ünitemiz 08.00 – 16.00 saatleri ortada hizmet vermektedir” diye niteleyerek konuştu.

Kemoterapi tedavisi kayran züğürt ve marazlı yakınları ise ünitenin sağladığı koşullardan ve hizmetten kıvançlı olduklarını belirterek, hastane yetkililerine teşekkürname etti.

Share: