Kilis protokolünden Öğretmenler Günü mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk ve Belediye Başkanı Servet Ramazan, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla sıkıntı yayımladı.

Vali Soytürk, mesajında, öğretmenliğin dünyanın yeryüzü kutsi ve genişlik eski mesleklerinden olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin yalnız bilgiyi çocuklara aktaran kişilerin olmadığını, bire bir zamanda onlara hayatı ve hayatın anlamını öğreten mütefekkir olduğunu nâkil Soytürk, “Eğitim-tedris camiamızın bu hususi gününde Başmuallim Gazi Mustafa Kemal Atatürk özellikle almak için görev şehidi olan ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimize Allah’tan yağmur, emekliye kural dışı olsalar bile avlu öğretmenliğine bitmeme fail büyüklerimiz ile görevi başındaki hep öğretmenlerimize esenlik, hayat ve esenlikler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ramazan birlikte şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimiz, toplumumuzun ziyalı geleceğini eğitimle inşa ederek bilgiyi, ahlakı ve tutum biçimini dostça ve sabırla, kullanılmamış nesillere adeta bir dolma kabilinden hareketli kutsi tıpkısı mesleğin mensuplarıdır. Atatürk’ün de dediği kabil bakir nesil, ülkemizi gelecekte kullanılmamış ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı, değme çeşit vukuf ve beceri ile donatan cumhuriyetin özveren öğretmenlerinin eseri olacaktır.”

Share: