Binlerce Ramazan kolisi, konvoylarla yola çıktı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gerekseme sahiplerine ve depremzede ailelere ulaştırılmak amacıyla binlerce Ramazan kolisi, konvoylarla yola artık. Erzak kırcı koliler, yegâne biricik belirlenen adreslere götürülerek vatandaşlara verilecek.

Gebze Belediyesi marifetiyle gerekseme sahipleri ve Gebze’birlikte mihman edilen depremzede ailelere ulaştırılmak için özel namına hazırlanan Ramazan kolileri, adreslerine ulaştırılmaya başlandı. Mevlana Bağlı Ahzüita yerinde planlı dağıtım törenine katılan Gebze Şehremini Zinnur Büyükgöz, “Rahmet, artağanlık, mağfiret ve paylaşma kocaoğlan olan artağan Ramazan’de vatandaşlarımıza ulaştırılmak amacıyla erzak kolilerimizi adreslerine yuvarlanmak için ekiplerimizi ilçemizin dört bir yanına yönlendirdik. İhtiyaç sahipleri ve sarsıntı felaketinden etkilenen ve ilçemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin bu eli nimetli ayda da yanlarında ve emrinde olacağız. Tekmil hemşerilerimizin Ramazanları bereketli olsun inşallah” dedi.

Uray başkan yardımcıları ve ilgilendiren ünite müdürlerinin da hazır bulunduğu törende yapılan duanın ardından erzak konvoyu adreslere duyulmak için yola artık. Gebze’da, Ramazan ayında binlerce erzak kolisi ekipler marifetiyle adreslere ulaştırılacak. – KOCAELİ

Share: