İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman buyuru kayran tıpkı Türkiye namevcut. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, DOĞRU Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, DÜRÜST Tümen iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye oyun kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a herhangi bir antlaşma bindi veren millete teşekkürname etti.

Soylu, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişik kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Gedikli Ferhat Gedik’in teröristler aracılığıyla martir edildiği günü, bugün üzere hatırladığını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a kadar, Gümüşhane’ye kadar teröristler sözde anbean gelecekmiş kabil anlaşmazlık ve kırgınlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size mezuniyet veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün benzeri biricik terörist bulunmayan ve tertemiz Tanrı’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunu yumruk terörle uğraş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’de Tanrı’a hamdolsun ayrımsız tek yıldırıcı yok, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın üstelik ter bozulmamış olduğunu dile getiren Soylu, “Gine size intaç veriyorum, Tanrı cevaz verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede benzeri biricik terörist kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, savunma sanayisinde serencam yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’üstelik esbak yıllarda tutum, afiyet ve ulaşım üzere bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, sonuç yıllarda hareket, yeğin, cuşiş üzere çok sayıda kıyamet meydana gelmesine karşın benzeri bir tane insana ‘Nerede bu heybet?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı mamul tıpkısı Türkiye bırakacaklarını tamlayan Aristokrat, mensur edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde değişik sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz sadece kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ait ve dünyaya ilişkin sözü olan benzeri milletiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin bire bir daha eski Türkiye haline düşmesine müsaade doğramak amacıyla Halk İttifakı namına büyük ayrımsız uğraş ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, balaban ve diri tıpkısı Türkiye için, 21. yüzyıla işaret vurabilmek amacıyla yetişkin tıpkı uğraş verildiğini aktardı.

Soylu, “Zaman mir kayran tıpkı Türkiye yok. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik yegâne malım var, o dahi FETÖ”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şayet bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın bir nice ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa bittabi kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecek, tek kimseye bir vesile vermeyeceğiz. Sanki? Amerika’ya gidecekmişim üstelik iki defa beni ‘istenmeyen adam’ zar etmiş Amerika. yoğun iki misil. Güya? Amerika’üstelik mallarım varmış dahi onlara bile ahali koyacakmış. Benim Amerika’dahi biricik malım var, o dahi FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine bel eden Soylu, “Hoppadak Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, yalnız Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne ahit biz Bağdat’ı huzurlu ayla getirirsek, hangi ahit Şam’ı huzurlu hale getirirsek, ne ant Filistin’den Yemen’e kadar bütün coğrafyayı huzurlu ayla getirirsek aha o antlaşma bu Anadolu’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye konuştu.

Soylu, Cumhur İttifakı’nın aynı açık oturum iktidarı ihata etmek için kurulmadığına bel ederek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Halk İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya gelmiş Eyüp Melik Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e büyüklüğünde. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Kerem Bahçeli anca tıpkı şeyin altına imza attılar ki bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı dalavere edecek yetişkin benzeri mirası bırakıyorlar. Buna inancınız bilcümle olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’birlikte, Avrupa’üstelik aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Rum coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik iri ayrımsız mühür vuracak. Bizi herhangi bir yerden bekliyorlar, benzeri kardeşiniz yerine söylüyorum, bize değme yerden dua ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’de Halk İttifakı’nın yapacağı haddinden fazla gelişim olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu şişman milletin, asilzade milletin yapacağı çok hisse senedi var. Bu ülkede DÜRÜST Tümen’nin yapacağı haddinden fazla aksiyon var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça hisse senedi var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı haddinden fazla iş var. Cenabıhak bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Bakan Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında de eskimemiş bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında güven mensuplarının gayretlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Aristokrat, “Buradaki ve Türkiye’deki eksiksiz polis güçleri arkadaşlarımı Tanrı koruma görevlisi etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’de, ülkemin herhangi bir tarafında düzenlilik açısından birlikte varlık açısından de güven açısından birlikte şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız nokta oluşmuş durumda amma bu mesleğin yer büyük zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler kolaylıkla tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı vermemek lazım.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Yavru Trafik Terbiye Parkı’nı müzakere etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının bile açılışını gerçekleştirdi.

Share: