İç Anadolu’dan depremzedelere yardımlar sürüyor

Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir’den, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara yardımlar bitmeme ediyor.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde hayırseverler, sarsıntı bölgesine götürülmek amacıyla kestirdikleri nezir kurbanlarının etleri ile besin ve yataktan oluşan yardımlarını Hacı Garaz Camisi görevlilerine konfirmasyon etti.

Yardımlar, Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki aşevlerine ulaştırıldı.

Cami imamı Bekir Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaraların sarılması noktasında desteklerini esirgemeyen kaza halkına teşekkür etti.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde eş güdümcü yerine görev özne ilmek görevlisi Mustafa Sezmek ise bölgede yaraların sarılması üzere herkesin bir tane yürek olduğunu belirtti.

Kayseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a kurdukları taşımalık kentte ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Şehremaneti, taşımalık kente 20 çamaşır makinesi ve 15 kurutma makinesi gönderdi.

Bölgedeki ekiplerin çalışmalarını yakından takip eden Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, konteynerlerde konaklayan 117 depremzede aileyi ülfet ederek taleplerini aldı.

Nevşehir

Nevşehir Valiliği koordinesinde, depremden etkilenen illere yönelik düzenlenen yardım kampanyası bitmeme ediyor.

İl Hususi İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, depremzedelerin konaklaması için İl Özel İdaresince gerçekleştirme edilen konteynerler, Kahramanmaraş ve Hatay özellikle kalkmak için bölgedeki illere gönderiliyor.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Kamil Duru, depremin lahzada ardından çokça sayıda hisse senedi makinesi ve personeli nahiye illerine gönderdiklerini, kıyamet alanlarında hayat normale dönünceye kadar arkalama faaliyetinin süreceğini kaydetti.

Kırşehir

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgeye Kırşehir’den 350 tır müzaheret malzemesi gönderildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, önce depremin yaşandığı günden itibaren bölgeye haddinden fazla sayıda kontrol istirdat, UMKE ve esenlik ekiplerinin dahi olduğu 1145 personel ve 86 aksiyon makinesi irsal edildi.

Valiliğin başlattığı kampanya kapsamında 340 tır kışlık materyal, sezmek, battaniye, halı, gaflet tulumu, şart, meşrubat, un, aldatmak, hıfzıssıhha ürünleri, çare ve oyuncak, 2 tır odun, 8 tır kedi köpek maması, tahıl ürünleri, hayvan yemi ve 13 titrem cilt ulaştırıldı.

Share: