Çankırı Valisi Ayaz’dan, CHP İlçe Başkanlığı binasına müteveccih saldırıya ilgilendiren izah

Ilbay Abdullah Ayaz, Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde CHP İlçe Başkanlığı binasına yanıcı konu atılmasına ilişkin gözaltına alınan kişinin suçunu akseptans ettiğini söyledi.

Ilbay Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çerkeş ilçesinde esbak akşam ezanı aynı politik partinin kaza başkanlığının olduğu binaya iki çıngı yanıcı özellik atılarak hücum gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Emniyet güçlerinin uğraşları sonucu saldırganın yakalandığına işaret fail Ayaz, “Saldırgan alındı, suçunu kabul etti. Henüz önceki kaydı olan, az buçuk farklı problemleri olan bire bir vatandaşımız. Anket adsız olduğu için şu dakika çok detaylara kullanmak istemiyorum. Ama soruşturma çokça cepheli namına adli makamlarımız aracılığıyla yürütülüyor.” dedi.

Bazı haberlerde, saldırının tıpkı binanın art katındaki öğrenci yurduna yapıldığının sav edildiğini tamlayan Ayaz, “Sabah yeniden tıpkı selen gördüm, o çokça dokunaklı. Aşina aynı binanın ense katlarında artan üniversite öğrencilerimiz var. Konunun darülfünun öğrencilerimizle kesinlikle bir ilgisi bulunmayan. Saldırganın yapılan bütün incelemesi, kişi ifadesi, bunun böyle bir ilintisinin olmadığını bize gösteriyor ama soruşturma, dediğim kabil çokça cepheli kendisine bitmeme ediyor.” ifadelerini kullandı.

Çankırı’nın emniyetli tıpkı site olduğunu dile getiren Ayaz, “Tekrarının olmaması amacıyla elimizden mevrut bütün tedbirleri alacağız. Esasen söylüyorum, bu olayın Çerkeş’teki öğrencilerimizle filan kesinlikle tıpkı ilgisi yok. Sormaca devam ediyor. Tafsilatlı açıklama giderek adli makamlarca veya tarafımızca yine yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: