Bilimci: “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem birlikte işverenlerimizin ödeyebileceği tıpkı sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz”

Düzentileme ve Içtimai Düzenlilik Bakanı Vedat Bilim Adamı, bakir asgari ücretin belirlenmesi çalışmalarına ait, “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem bile işverenlerimizin ödeyebileceği bir sınırdaki benzeri beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde olmak üzere Bayburt’a mevrut Âlim, Cumhuriyet Altını Caddesi’nde esnafı musahabe etti, çalışanlara minimal sevap konusundaki beklentilerini sordu, ülkü ve taleplerini dinledi.

Bilgin, bir gazetecinin yıpranmamış minimum ücretle ilgili sorusunu, “Ferda Asgari Sevap Komisyonu Toplantısı var. Toplantıdan bilahare benzeri uzlaşmaya varacağımızı daha geçmiş dile getirdim. Beklenti ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem da işverenlerimizin ödeyebileceği tıpkısı sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz.” diye niteleyerek yanıtladı.

“Esnafın yaklaşımı elbet?” sorusu üzerine Bakan Bilim Adamı, “Beraberinde öge çalıştıran esnaflara bile sordum, vasıtasız müteharrik gençlere birlikte sordum. Elbette ki çalışanların daha çok beklentileri var, esnaf birlikte ‘ödeyebileceğimiz ayrımsız molekül yapın kim tığ üstelik ödeyebilelim, aksiyon yerimiz belirgin kalsın’ diyorlar. imdi elbette biz burada, bugünkü enflasyonist ortamda Türkiye’nin çalışanlarının şen edebileceği, şen zaman alabileceği, enflasyonun baskısından kurtulmayı hissettikleri aynı ölçü olmasını beklenti ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bayburt Valiliği uğrunda vatandaşlarla ayrımsız müddet dostça fail Âlim, Bayburtlu hemşehrileriyle baştan buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Bizim Bayburt, Gümüşhane ayrımımız namevcut. Tığ bu topraklarda tıpkı kültürle, ayrımsız duygularla, benzeri tarihle, benzeri bilinçle, bir inançla yoğrulmuş insanlarız. Bu toprakların genişlik çok ihtiyaç duyduğu molekül hizmettir, buralara yapılacak yatırımlardır. Yer uzaktaki yara köyünden, bildirme yakındaki merkeze büyüklüğünde şehrimizin seçkin köşesine haddinden fazla şükür yapılmayan, götürülmeyen bakım neredeyse kalmadı, kalanları dahi tamamlayacağız inşallah. Bizim gönlümüzde Bayburt çokça büyüktür. Gönlümüzde, düşüncemizde ve planlarımızda Bayburt’a, bölgemize yapılacak hizmetlerin de hududu yoktur. Nedeniyle önümüzdeki günlerde henüz nazik hizmetlerin açılışını da birlikte yapmayı Tanrı kader edecek inşallah.”

Vali Cüneyt Epcim, SELIM Öğür Bayburt Saylav Fetani Battal ve Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’ye şehre hizmetleri dolayısıyla teşekkürname eden Bilgin, “Bayburt’un gelişigüzel köşesine devletin eli, imkanı uzanacaktır. Devletimiz balaban tıpkı devlettir. Türkiye’nin herhangi bir yerine uzandığı kabilinden, Bayburt’a üstelik uzanacaktır. Bayburt’a elan fazlasını yarmak inşallah bizlere felek olur.” ifadelerini kullandı.

Epcim’i, ardından da Belediye Başkanı Pekmezci’yi makamında musahabe fail Bilimci’e, Pekmezci eliyle günün anısına kendi seslendirdiği âşık Yahya Akengin’in “Bayburt” adlı türkü kaydının da bulunduğu nostaljik radyo hediye edildi. Tıpkı müddet şiiri dinleyen Bilimci, duygulandığını dile getirerek Pekmezci’ye teşekkürname etti.

Vedat Bilimci, Kayışkıran mevkisinde aynı müddet geçmiş faaliyete başlayan Bayburt Belediyesi’ne ilişik Yöresel Mahsulat ve Hâlsiz Fabrikası’nda üstelik incelemelerde bulundu.

Share: