Emek ve Sosyal Asayiş Bakanı Vedat Bilim Adamı memleketi Bayburt’ta

Say ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilim Adamı memleketi Bayburt’ta

BAYBURT Say ve Toplumsal Asayiş Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, memleketi Bayburt’ta coşkuyla karşılandı.

Bayburt Valiliği uğrunda bateri-zurna eşliğinde oynanan barlar ile karşılanan Vekil Bilimci, Il önünde toplanan kalabalığa seslendi. Memleketi Bayburt’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bakan Bilim Adamı, “Bu toprakların genişlik çok ihtiyaç duyduğu özdek hizmettir. Buralar yapılacak yatırımlar, buralara getirilecek hizmetlerdir. Sunu uzaktaki üzücü köyünden sunu yakındaki merkeze kadar şehrimizin rastgele köşesine çokça şükür yapılmayan, götürülmeyen hizmet neredeyse kalmadı. Kalanları dahi tamamlayacağız inşallah” dedi.

Vekil Vedat Âlim konuşmasına şu şekilde devam etti: “Canan hemşehrilerim sizlerle buluşmanın sevinciyle doluyum. Gösterdiğiniz alakaya teşekkür ediyorum. Tanrı razı olsun. Biliyorsunuz Bayburt Türkiye’nin arz yoz ili diye tanımlanıyor amma gönlümüzde Bayburt Türkiye’nin sunma balaban şehridir. Bayburt Gümüşhane ayrımımız namevcut. Biz bu topraklarda benzeri kültürle ayrımsız duygularla tıpkı tarihle, bilinçle, inançla yoğrulmuş insanlarız. Bu toprakların en aşkın gerekseme duyduğu molekül hizmettir. Buralar yapılacak yatırımlar, buralara getirilecek hizmetlerdir. Sunma uzaktaki biberli köyünden yeryüzü yakındaki merkeze kadar şehrimizin seçme köşesine haddinden fazla şükür yapılmayan, götürülmeyen hizmet neredeyse kalmadı. Kalanları üstelik tamamlayacağız inşallah. Bizim gönlümüzde Bayburt çok büyüktür. Gönlümüzde, düşüncelerimizde planlarımızda Bayburt’a ve bölgeye yapılacak hizmetlerin hududu yoktur. Nedeniyle önümüzdeki günlerde elan balaban hizmetlerin açılışını yapmayı Tanrı nasip edecek inşallah. Valimize, Milletvekilimize, Uray Başkanımıza vatandaşlarımıza yapmış oldukları hizmetlerden çevre huzurlarınızda teşekkürname ediyorum. Bayburt’un her köşesine devletin eli, imkanı uzanacaktır. Devletimiz iri aynı devlettir. Türkiye’nin seçme yerine uzandığı kabilinden Bayburt’a birlikte uzanacaktır. Bayburt’a daha fazlasını yapmak inşallah bizlere kader peki. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Mebus Fetani Battal, Şehremini Hükmü Pekmezci, bölgeden milletvekilleri, siyasi parti temsilcilerinin katıldığı karşılamanın arkası sıra Nazır Bilimci, Il makamına geçti. Peşi Sıra Bilimci, Bayburt Belediyesini görüşme etti. Haysiyet Defterini imzalayan Nazır Bilim Adamı’e ziyaretin anısına Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci vasıtasıyla radyo ihsan edildi. Komutan Pekmezci, Bayburt türküsü dinlettiği radyo ile ilişkin Vekil Bilgin’e “Sıla-i acıma yapmakta yarar var. Olmazsa bu radyo size Bayburt’u hatırlatır diye takdim ediyorum” dedi.

Buradan Lokal Ürünler ve Aygın Fabrikası’na geçen Icra Vekili Âlim, fabrikadaki çalışmaları ve üretilen ürünleri inceledi. Nazır Bilimci, aygın suyundan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Nazır Bilimci, elan sonraları ise andıran zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi Sızgıt ve Sucuk Fabrikası’nı gezdi.

Vekil Bilim Adamı’in Bayburt programı AK Tümen ve MHP İl Başkanlıkları ziyaretleri, Alo 171 ziyareti ve STK buluşması ile devam edecek.

Share: