Finlandiya İçişleri Bakanı, kameralar karşısında bayıldı!

Finlandiya İçişleri Bakanı Krista Mikkonen, Kuzey Hareket 2 ile ilişkin etken yayınlanan ayrımsız hükümet brifingi sırasında bayıldı. Euro Weekly News’in haberine göre, geçkin akşam Helsinki’da deli dolu yayınlanan benzeri hükümeti brifingi, İçişleri Bakanı Mikkonen’in bayılması dolayısıyla yarıda kesildi.

YARDIM ETTİLER

Düştüğü sırada kameraların göremeyeceği tıpkısı yerde duran Mikkonen, şakkadak dönen kameralarla iki meslektaşının ayağa kalkmasına arkalama ettiği an görüntülendi.

DURUMU İYİ

Bayılmasına neyin etmen olduğu karşı daha benzeri izah yapılmayan Mikkonen, sosyal iletişim araçları hesabından “Bayıldığım amacıyla brifingden bırakmak zorunda kaldım. Demincek iyiyim.” açıklamasında bulundu. Mikkonen, Şimal Debi 2 ile ait bitmeme fail durumu ahbaplık etmek amacıyla tıpkı araya geldikleri aktarılan brifingde, Finlandiya’nın Rusya sınırı boyunca ayrımsız barı inşa etmeyi düşünebileceğini önerdi.

Mikkonen

BORU HATLARINDAKİ SIZINTILAR

Danimarka ve İsveç açıklarında Rusya’ya ait Kuzey Hareket 1 ve Kuzey Akım 2 borazan hatlarında üç eğiklik olduğu deklare, gemilerin “bölgeye yanaşmaması” uyarısı yapılmıştı. İki ülke üstelik sızıntıların kaymakamlık değil mahsus bire bir eylemin sonucu olduğuna yönelik işaretler bulunduğunu açıklamıştı. SUTAŞ de Şimal Hareket 1 ve Kuzey Debi 2 boru hatlarındaki gaz sızıntılarının bile bile tıpkı eylemin sonucu olduğunu, rastlantısal olmadığını bildirmişti. Kuzey Hareket 1 boru yolu üzerinden doğal gaz sevkiyatları, mukteza bakımların yapılamadığı gerekçesiyle 31 Ağustos’ta durdurulmuş, Yıldız Cereyan 2 ise daha çalıştırılmamıştı.Share: