BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, Kastamonu’da konuştu Açıklaması

Iri Ilişki Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Elbette askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır, Kanunuesasi Mahkemesi üyelerine sakıt de Türkiye’yi bu yıldırıcı partisinden yönetmek olmalıdır.” dedi.

Türkiye Ortadoğu Tarım Fuarı’na akmak ve çeşitli ziyaretlerde düşmek üzere Kastamonu’ya gelen Destici, geçmiş olarak Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında musahabe etti. Daha sonra Kastamonu Şehremini Galip Vidinlioğlu’na ziyarette bulunan Destici, arkası sıra patisinin iklim teşkilatına geçti.

Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle topyekun savaş edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin terörle kahramancasına savaşım ettiğini vurgulayan Destici, terörün siyasi uzantılarının olduğunu dile getirdi. Destici, “Bugün maalesef Türkiye Iri Ulus Meclisi’nde PKK’nın partisi, milletvekilleri var. Bunların altında devletin arabası var. Hazineden aldıkları mal ile yöntem yapıyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Terörle mücadelenin yalnız Mehmetçiğe, polise ve asayiş korucularına bırakılmaması gerektiğini tabir fail Destici, “Bu mücadeleyi topyekun yapacağız. Esas Mahkemesi, anayasaya göre karar verip onu kapatacak, eksantrik yolu namevcut. Bunu söylediğimde ‘daha önce üstelik partiler kapatıldı yenileri kuruldu, hal değil’ diyorlar. Müfit, yenisini bile kurdurmayacaksın.” dedi.

Herkesin siyasi parti kurup politika yapabileceğini tamlayan Destici, şöyle bitmeme etti:

“Tek kimse fırka kuranların etnik kökenine, mezhebine, anlayışına, dini anlayışına bakmaz. Bakılacak bir tane molekül bu devletin varlığından, ülkenin bütünlüğünden, milletin birliğinden yana mıdır, ayrılıkçı mıdır, vatanın birliğinden mi yanadır. Bakılacak özdek budur. HDP Kürtlerin partisi değildir ki. HDP süresince Kürt olmayan binlerce adam ve milyonlarca oy vardır. Taşkın soldur, sosyalist bire bir partidir. Ağırlıklı yerine yönetici kadrosu inançsızlar topluluğudur. Bunun anlatılması gerekir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Batasuna ve Herri Batasuna kararı açıktır.”

Teröristlerin övüldüğünü, cenazelerine gidildiğini belirten Destici, şunları kaydetti:

“Ağızlarında el erki, barış ülfet amma uygulamaya baktığında kundaktaki bebeği öldür, devletin askerini polisi şehit cilt, okula revan öğretmeni öldür. Bu akseptans edilebilecek ayrımsız molekül değil. Türkiye’nin buna tahammülü kalmamıştır. Elbette askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır Kanunuesasi Mahkemesi üyelerine sakıt birlikte Türkiye’yi bu terörist partisinden yetmek olmalıdır.”

Destici, BBP’nin önümüzdeki seçimlerde Topluluk İttifakı’nın bire bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Share: