Anaokulu öğrencileri Cumhuriyet Bayramını coşkuyla karşıladı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde anaokulu öğrencileri Cumhuriyet Bayramını iri benzeri galeyan ile birlikte karşıladı. Çocuklara yurt, millet, sembol ve Atatürk sevgisi ve bilinci kaçırmak için Tercan Anaokulu minikleri, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Anaokulu Müdürü ve derslik öğretmenleri tarafından planlı organizasyonda minikler, ellerinde bayraklarla okul bahçesinde marşlar söyleyerek devir attı.

Şiirlerin okunduğu, şarkıların söylendiği kutlamalarda renkli görüntüler ortaya çıktı.

Etkinlikte okul koridorları, ekol bahçesi ve panoları güncellenerek süslendi. Meslek içerisinde ve bahçesinde tam benzeri söz havası estirildi. Tercan Anaokulu minikleri Cumhuriyet Altını Bayramını coşkuyla kutladı.

Günler evvel başlayan hazırlıklarla miniklerin hep, farklı performanslar sergiledi. Giydikleri baskılı tişörtler ve taktıkları şapkalarla büyük bir neva içinde olan minikler, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramının mana ve önemini öğretmenlerinden dinlediler.

Tercan İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yusuf İslam Çongara, “Törenimizin gerçekleşmesinde emeği sabık kamu öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızı tebrik kartı ediyor, Cumhuriyetimizin, 99. yılını coşkuyla kutluyoruz.” dedi.

Programa İlçe Milli Terbiye Müdürü Çongara, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. – ERZİNCAN

Share: