Antalya’da 3 bin 800 çocuğa anaokulu desteği veriliyor

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Milli Yetişek Bakanlığı beyninde imzalanan “Okul Öncesi Eğitim Bilimi Düz Çocukların Desteklenmesi Protokolü” kapsamında, Antalya’bile 3-5 gözyaşı aralığındaki 3 bin 800 çocuğun anaokullarından ücretsiz yararlandığı bildirildi.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü Temel Yetişek Şube Müdürü Erek Korkut, yaptığı açıklamada, içtimai yardım faydalanıcısı hanelerde anaokulu ve anasınıfına bitmeme edecek olan çocukların desteklenmesine ilişik mayıs ayında bakanlıklar arasında protokol imzalandığını hatırlattı.

Buna bakarak, sosyal destek düzlük ailelerin çocuklarının okul öncesi terbiye kurumlarından ücretsiz yararlandığını nâkil Korkut, “Antalya’dahi 3 bin 800 öğrencimiz anaokullarımızdan faydalanıyor. Bu çocuklarımıza hem tagaddi hem da kovanlık namına bindi veriyoruz. Bu destekler bizim üzere çok heybetli.” dedi.

“5 yaşındaki okullaşma oranı yüzde 100”

Antalya’birlikte okullaşma oranlarının birlikte her sabık dönüş arttığına değinen Korkut, “Sunu ırak yerdeki çocuğumuza birlikte vurmak için elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Antalya’da 5 yaşta okullaşmayan tıpkı çocuğumuz dahi bulunmayan. Şu anda 5 yaşta yüzde 100 okullaşma oranına ulaştık. Hedefimiz, 4 yaşta yüzdelik 70 ve 3 yaşta yüzdelik 50 okullaşma oranını fark etmek. Çocuklarımız bizim üzere haddinden fazla cesim, geleceğimizin teminatı.” ifadelerini kullandı.

Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Fatma Hastalıklı Yaşar de uygulamadan öğrenci ve velilerin çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Share: