Erzincan’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı

Erzincan’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. sene dönümü düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen kutlama akseptans merasiminin arkası sıra Kalabalık Caddesi’ndeki tebrik törenine geçildi. Planlı törende, Erzincan Valisi Mehmet Çalma, 59. Futbolcu Terbiye Tugay Komutanı Garnizon Komutan Vekili Liva Ahmet Sandık, Erzincan Şehremini Bekir Aksun, törendeki polis, asker ve vatandaşları üstü sarih arabadan selamlayarak bayramlarını kutladı. Gerçekleştirilen selamlama merasiminin ardından merasim; gocunmak duruşunda bulunulması ve 3. Kargaşa Komutanlığı Havza Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Arkası Sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’na ilgilendiren mesajları okundu. Akabinde iki öğrenci tarafından şiirler okundu.

Günün valör ve önemini anlatan konuşmanın yapılmasının arkası sıra gaziler, askeri vesait, kamu kurum ve kuruluş araçları ile mehterler takımı protokolü selamladı. Töreni izlemeye gelen vatandaşlar ise tören birliklerinin geçişi esnasında ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldu.

Planlı törene toprak protokolünün yanında kamu kurum müdürleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum yapı temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – ERZİNCAN

Share: