Aksigorta’nın bilançosu zarara döndü

FİNANSGUNDEM.COM

Aksigorta (#AKGRT) 2021 yılı dördüncü çeyreğinde 41,5 milyon lira açık beis açıkladı. Müşareket, tıpkı geçmiş yılın benzeri döneminde 99,5 milyon lira kar açıklamıştı. Doğru Sigorta’nın genel teknik göz dengesinde 31,4 milyon lira harcama oluşurken, net yatırım gideri 11,3 milyon liralık kendisine gerçekleşti.
Dördüncü çeyrek altın bilançosunun etkisiyle şirketin 2021’deki açık aktarılma karı 189,4 milyon liralık adına gerçekleşerek tıpkı geçmiş yıla göre %57,3 oranında düşüş gösterdi.

ORGANİZASYON YAPISI DEĞİŞTİ

2022 yılı başında şirketin eğin yönteminde yaşanan değişimde zarara dönen bilançonun etkisinin olduğu söyleniyor.

Gelişmemiş ayrımsız müddet geçmiş Umum Müdür Kasıt Gülen yönetiminde yapılanma yapısında ara sıra tebeddülat gerçekleşti. Buna göre, Kurumsal Teknik, Eş, Ünsiyet ve Ikili Sigorta Umum Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Genel Müdür Vekili” unvanı verildi. Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Acente, Kurumsal Vezneci, Broker ve Keyif As bölümleri, Genel Müdür Yardımcısı Miğfer Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “As Kanalları Yönetimi ve Esenlik” fonksiyon adıyla birleştirildi.

Gönüllü Altıngöz’nam yönetimindeki Reasürans, Ustalık ve Risk Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Ustalık, Reasürans ve Müşteri Deneyimi” işlev adıyla Umum Müdür Yardımcısı Pek Demirel üstlendi. Pek Demirel’den boşalan “Teknoloji ve Operasyonel Tüm” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Kaan Konak atandı.

Yine Gönüllü Altıngöz yönetiminde mevcut Hasar Hukuk ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Ülfet ve Uzlaşma bölümleri; “Ahbaplık ve Bedeni Hasar” bölümü yerine “Hasar ve Ünsiyet” fonksiyonu altında Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

Aksigorta üst hile yapısında muhteşem değişiklikler

 

Aksigorta’nın prim üretimi 4 milyara yaklaştı

 

Share: