AK Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı İleri, Sinop’ta konuştu

DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, “Togg sürecinde bire bir kere henüz gördük kim maatteessüf Türkiye’deki tehalüf anlayışı, milli birliği sağlamamız gereken konularda da sadece tenkit etmek, duman etmek adına haddinden fazla şiddetli yaklaşımlar sergiliyor.” dedi.

Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları kapsamında beraberindeki heyetle Sinop’a mevrut İleri, benzeri öz bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye’birlikte DÜRÜST Tümen iktidarının üzerinden 20 yıl geçtiğine belen fail İleri, geride küsurat 20 yılda gelişigüzel alanda çetin aşamalar kaydedildiğini söyledi.

Dünyada yaşanan ekonomik, azık ve enerji krizlerine karşın Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkati calip İleri, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Türkiye Yüzyılı belgesinin gelişigüzel aşamasıyla ülkenin geleceği adına ayrımlı tıpkısı anlayış ve düşünce içerdiğini dile getirdi.

SELIM Öğür’nin ortaya koyduğu vizyona cebin tehalüf partilerinin formaliteci ve davranışlarının kamuoyu aracılığıyla yakından izlem edildiğini anlatan İleri, “Togg sürecinde bire bir kez daha gördük ki maatteessüf Türkiye’deki ihtilaf anlayışı, milli birliği sağlamamız müstelzim konularda dahi takkadak kritik etmek, yıkmak yerine çokça üzücü yaklaşımlar sergiliyor. Türkiye Yüzyılı, inşallah siyasetin dahi üslubunun ve tarzının değiştiği tıpkı çağ olacak. Muhalefet, demokrasiler için katiyen çokça koca bire bir uzuv. İnşallah bilcümle bu arada göreceğiz ki eskimemiş yüzyılda muhalefetin bile milli olduğu günler gelecektir.” ifadesini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine atık iftiranın, CHP’nin aynı mebus vasıtasıyla adete sahiplenildiğini nâkil İleri, şöyle konuştu:

“CHP peş yönetimi, bu tez üzerine tek açıklamada bulunmadı. Hemen akabinde CHP milletvekilleri adeta bir mahkemeyi bastı. Yargıya inç salladılar ve zılgıt ettiler. Burada ahbaplık devleti anlayışlarını üstelik göstermiş oldular. Anında akabinde CHP Genel Başkanı, maatteessüf esrar kaçakçılığına göz yumulması noktasında akla hayale gelmeyecek ayrımsız iftirayı dile getirdi. İşte bu üç evolüsyon bizlere aynı nöbet henüz hatırlattı ki karşımızdaki muhalefet, maatteessüf bu milletin yeryüzü şişman özelliklerinden biri olan ihtişam geleneğine, ululuk kültürüne mangiz olamamış durumda.”

İleri ve beraberindeki gök bilimi, daha sonraları kentte ziyaretlerde bulundu.

Share: