Sinop’ta 49 bin direk dikildi

Sinop’ta 49 bin rekiz dikildi

SİNOP – Ekincilik ve Orman Bakanlığı vasıtasıyla başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası çerçevesinde Sinop’ta gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğinde 49 bin rekiz dikildi. Antrparantez Sinop’ta yılsonuna kadar hep 500 bin fidan toprakla buluşacağı belirtildi.

Gelecek nesillerin belde bilinciyle yetişmesi ve elan yeşil gelecek üzere bütün Türkiye’de eş anlı planlı ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ çerçevesinde, Sinop Havalimanı çarkıt yarışlık bölgesinde öğrencilerin ve kamu kurumlarının katılımıyla ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi. 290 dönümlük arazide mecmu 49 bin direk dikimi başlatıldı.

500 Bin direk toprakla buluşacak

2022 yılı içerisinde hep 500 bin fidanın toprakla buluşacağını söyleyen Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Bir Zamanlar yapılanlar nasıl ki bugüne yansıyorsa, zaman yapılanların de geleceğe yansıması nasıl olacaktır. Bundan da ülkemiz ve insanımız konuşu çıkacaktır. Bizler bugün burada Türkiye’nin en yıldız noktası, güzel şehrimiz Sinop’umuzda Orman Toprak Müdürlüğü’müz aracılığıyla hazırlanan 290 dönüm alana, 49 bin fidanın dikimi amacıyla tevessül vereceğiz. Bu sene içerisinde ilimiz genelinde mecmu 500 bin fidanı toprakla buluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Programın ardından Aleaddin Keykubat Camisi’nde Cuma öncesi vatandaşlara dikme dağıtıldı.

Programa Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Sinop Şehremini Hazar Ayhan, Sinop İl jandarma Komutanı Ferhat Kuran, amme çekicilik amirleri, personelleri ve öğrenciler katıldı.

Share: