Adana ve mekân illerdeki okullarda harmoni eğitimi başladı

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de, anaokulu ve beş bir numara sınıflarda ahenk eğitimi başladı.

Milli Terbiye Bakanlığınca yürütülen harmoni eğitimi programı kapsamında Adana’da füru, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı dallar, sınıflarına alındıktan sonra arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin Ağacı

Mersin’de üstelik öğrenciler, terbiye programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk defa arkadaşlarıyla mülaki öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ihtiyaç Adam, Mezitli ilçesindeki Faris Itri İlkokulu’nu ülfet ederek, öğretmenlere ve öğrencilere uzlaşma eğitiminde başarılar diledi.

Eş, bakir terbiye ve tedrisat yılının uz olması temennisinde bulunarak, “Bugün uzlaşma sürecindeki öğrencilerimiz yetişek ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında amade. Zaman ekol öncesinde 26 bin 713 mektepli, ilkokullarda de 34 bin 836 mektepli eğitime başladı. Cenabıhak devletimize ve milletimize tefessüh vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’dahi üstelik anaokulu ve birinci sınıfta eğitim bilimi görecek öğrenciler harmoni programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler marifetiyle bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Görgülü Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin neva eğitimine başladığını belirterek, “Zaman velilerimizin ve öğrencilerin ateşin olduklarını kazanmak beni üstelik bahtiyar etti. Öğrencilerimize ücretsiz öğüt kitaplarının birlikte bu sene 800 bin apotr cins betik bile dağıtılacak. Bakanlığımız aracılığıyla okullarımıza sililik ve başka ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel bindi gönderildi.” diyerek konuştu.Share: