Van’da “Akdamar Cup Uluslararası Alan Topu Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Arsıulusal Alan Topu Turnuvası” 3 ülkeden ve birçok ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF), Vilayet, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen turnuvanın açım programında tırsmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin güre nüfusu çok tıpkı büyüklük olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin aşkın olduğunu belirten Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon namına son 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun talimatları ile herhangi bir yerde değme antlaşma tenis oynanması adına yaptığımız projelerde zaman evcil yönetimlerin hangi kadar mehabetli olduğunu ayrımsız kere elan gelişigüzel yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan âlem Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkür ediyorum. Küçümseme veriyoruz kim daha çok Van’da faaliyetlerimiz tek eksilmeyecek. Türkiye Tenis Federasyonu kendisine bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında temas zaman var olacağız. Tığ tıpkı turnuva ile bir şampiyon yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Tığ benzeri turnuva ile gerçekte gittiğimiz seçme yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek amacıyla projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Henüz öncesinde Ağrı Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Sarıerik Cup, Şanlıurfa Göbekli Bayır Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin dahi çokça yetişkin olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk defa Van’a gelen arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden belde Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu tuhaf etkinliklerin imdi yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın birlikte bir nice ilden 60 tenisçinin savaş edeceği turnuva 18 Eylül’üstelik sona erecek.

Share: