YouTube’un eskimemiş özelliği Türkiye’de erişime açıldı

YouTube Kids’in Türkiye tanıtım toplantısı yapıldı.

Çocukların sayısal dünyada eğlenmesini, keşfetmesini, öğrenmesini elan tehlikesiz arkaç getirip domestik içeriklerle destekleyen YouTube Kids, ebeveynlere çocuklarının bu sayısal deneyimini özelleştirmek için kullanımı süssüz denetleme araçları sunuyor.

13 gözyaşı altı füru için geliştirilen YouTube Kids, YouTube’dan ayrı bir web sitesi, Android ve İOS cihazlar amacıyla ayrı bire bir mobilize uygulaması olan bire bir video izlem platformu yerine öne çıkıyor.

İçerikler gözyaşı grubuna bakarak kategorilere ayrıldı

YouTube Kids’in zımni havuzu, gözyaşı grubuna bakarak 4 gözyaşı şeş, 5-7 gözyaşı arası ve 8-12 namına kategorize edildi. Çocukların metin sayısal alışkanlıklar edinmesine bindi olan aplikasyon, Türkiye’deki çocukların yakından tanıdığı Sevimli Yâran, Kral Şakir, Pepee ve Niloya gibi evcil ve kültürel yerine duyar ve müntesip içeriklerle ailelerle buluşuyor.

Türki YouTube Kids’e Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarından yahut web tarayıcı ile “https://www.youtubekids.com” adresinden ulaşılabiliyor.

“ÇOCUKLARIMIZIN ZARARLI İÇERİKLERİN ETKİLERİNDEN KORUNMASI SERENCAM AŞAMA ÖNEMLİ”

Eriştirme ve Altyapı Vekil Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, toplantıda yaptığı konuşmada, çocukların ve gençlerin internetin ve ilgilendiren sayısal teknolojilerin asıl yararlanıcılarının başında geldiğini belirterek, “Yapılan araştırmalara baktığımızda küresel ölçekte seçme 3 genel ağ kullanıcısından 1’inin 18 yaşından beribenzer olduğunu görüyoruz. Bilgi teknolojilerinin ve internetin bu kadar kolay ulaşılabilir arkaç gelmesi, bilinçli kullanılmadığı takdirde alelhusus torunlar ve gençler üzerinde ara sıra zıt etkileri yaratabiliyor. Bu etkileri yeryüzü aza azaltmak amacıyla hepimize haddinden fazla muhteşem görevler düşüyor” dedi.

Youtube Kids ve https://t.co/vteZ9fcgwl ile @BtiDerResmi’in hareket birliğinde düzenlenen Çocuk Güvenliği Bağışı Lansmanı programına katıldık.

Proje ile birlikte bire bir süredir KÖLE ve Avrupa’üstelik faal olan YouTube Kids dahi artık ülkemizde kullanıma açıldı.
????https://t.co/yFWYXdIHIW pic.twitter.com/ZhZIY9uugf

— Dr. ÖMER FATİH SAYAN (@ofatihsayan) April 21, 2021

Share: