Masak’tan Thodex kararı

Kripto mülk piyasavurgun iddialarıyla sarsıldı. İnternet sistemlerini kapatan saklı yazı para borsası Thodex‘mağara kurucusu Faruk Fatih Özer‘in, kısaca 2 milyar dolarlık saklı yazı mülk ile yetersiz dışına çıktığı kanıt edildi. Borsanın kapanmasıyla kıygın olan yatırımcı sayısının 391 bin olduğu öne sürüldü.

İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, suç duyurularının peşi sıra Özer için ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan anket başlattı.

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 April Salı günü saat 19.50’de mikro dışına çıktığı öğrenildi. Özer’in Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gittiği belirlendi.

GİZLİLİK, ARAMA VE AHALI KOYMA KARARI

İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın koordinesince düzenlenen soruşturmada, arama, halk koyma ve mahremiyet kararı alındı.

MASAK DEVREDE

MASAK ise geçkin itibarıyla harekete geçti. Thodex firmasının Türkiye’deki finansal kuruluşlarda kâin cemi hesaplarına  bloke konuldu.

Thodex’mağara kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter’dan yaptığı açıklama ile iddiaların esassız olduğunu öne sürdü. Birkaç aktarılma içre Türkiye’ye kavrayışsız çağ yapacağını söyledi.

Özer şirkete siber hücum gerçekleştirildiğini, kendisinin dahi birkaç güne Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Mağdur ve şeriklik çalışanlarının ifadelerine İstanbul Siber Suçlarla Savaşım Müdürlüğünde bitmeme ediliyor. Şu anne kadar gözaltına alınan bulunmuyor.

Share: