Yolda revan yurttaş 9 köpeğin beyninde kaldı… Dehşet anları kamerada

Yolda yürüyen vatandaş 9 köpeğin ortada kaldı… Olağanüstü anları kamerada

Bu köyde değneksiz gezemiyorlar

NEVŞEHİR Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yolda revan bir vatandaşa evsiz barksız köpekler saldırdı. 9 köpeğin beyninde mütezayit ve ceketiyle köpeklere alın koymaya çalışan vatandaşın yılgı meşbu anları saniye saniye kaydedildi. Mahalleli ise köpek saldırılarına cebin ellerinde değneklerle dışarıda dolaşıyor.

Edinilen bilgiye göre ilçeye vabeste Suvermez Mahallesi’nde meydana gelen olayda; yolda yürüyen Hüsamettin Özkul’a evsiz barksız köpekler saldırdı. Bir Anda fazlalaşan ve 9 köpeğin beyninde artan Özkul, ceketini çıkartarak köpeklere alın koymaya çalıştı. O sırada yoldan sabık bir yurttaş dahi Özkul’a arkalama ederek köpekleri uzaklaştırırken, yılgı dolu anlar çevredeki güvenlik kameralarınca kaydedildi. Yaşanan olayla ilgili konuşan Mahalle Muhtarı Yokluk Özdemir; köpeklerin hırs saçtığını ve çocukların okula gidemediğini söyleyerek; “Sabah saatlerinde vatandaşımızın birisine köpekler saldırmış. Götürüyorlar köpekleri aşılıyorlar, küpeliyorlar getirip anlayışsız bırakıyorlar. Bu köpekler havaların soğumasıyla, sis birlikte olunca henüz agresif oluyorlar. Bunların götürülüp barınaklara bırakılmasını istiyoruz. Çocuklar okula gidemiyor” dedi.

“Yurttaş gelmeseydi beni parçalayacaklardı”

Saldırıya uğrayan Hüsamettin Özkul ise yaşadığı olağanüstü anlarını şöyle anlattı; “Sabah evimden çarşıya geliyordum. Biranda köpeklerin saldırısına uğradım. Beni buraya yatırdılar. Şayet vatandaşımız gelmeseydi beni parçalarlardı. Arkamdan ayrımsız tanesi saldırdı, bacağımı yaraladı. Acile gittik, orada tedavimi oldum. Köyümüzde vatandaşlar çocuklarını okula götüremiyor. Biran ilk köpeklerin toplanmasını istiyoruz. Çocuklarımızı çarşıya, pazara gönderemiyoruz. O köpekler aynı çocuğu yatırsa hangi yaparlardı?”

Mavera yandan mahalleli ise işsiz köpeklerden sığınmak için mahallede değnekle geziyor. Mahalleli; köpek saldırılarına karşı koyabilmek amacıyla dışarıya değnekle çıktıklarını söyledi.

Share: