9 köpeğin saldırısına uğrayan eş içki donduran anları anlattı: Yetişmeselerdi beni parçalayacaklardı

Derinkuyu ilçesine sadık Suvermez Mahallesi’nde yolda revan Hüsamettin Özkul’a başıboş köpekler saldırdı. bir anda sayıları 9’u bulan köpeklerin beyninde kalan Özkul, ceketini çıkartarak köpeklere karşı koymaya çalıştı. O tam yoldan geçen bire bir yurttaş bile Özkul’a müzaheret ederek köpekleri uzaklaştırırken, yılgı mahmul anlar çevredeki güvenlik kameralarınca kaydedildi.

“BARINAKLARA BIRAKILMALARINI İSTİYORUZ”

Mahalle Muhtarı Gaybubet Özdemir, köpeklerin hınç saçtığını ve çocukların okula gidemediğini söyleyerek, “Sabahleyin saatlerinde vatandaşımızın birisine köpekler saldırmış. Götürüyorlar köpekleri aşılıyorlar, küpeliyorlar, getirip ferasetsiz bırakıyorlar. Bu köpekler havaların soğumasıyla, sis üstelik olunca henüz agresif oluyorlar. Bunların götürülüp barınaklara bırakılmasını istiyoruz. Kollar okula gidemiyor” dedi.

“YETİŞMESELERDİ BENİ PARÇALARLARDI”

Saldırıya uğrayan Hüsamettin Özkul ise yaşadığı dehşet anlarını şöyle anlattı: “Sabahleyin evimden çarşıya geliyordum. bir anda köpeklerin saldırısına uğradım. Beni buraya yatırdılar. Eğer vatandaşımız gelmeseydi beni parçalarlardı. Arkamdan aynı tanesi saldırdı, bacağımı yaraladı. Acile gittik, orada tedavimi oldum. Köyümüzde vatandaşlar çocuklarını okula götüremiyor. Bir dakika önceki köpeklerin toplanmasını istiyoruz. Çocuklarımızı çarşıya, pazara gönderemiyoruz. O köpekler benzeri çocuğu yatırsa ne yaparlardı?”

DEĞNEKLERLE GEZİYORLAR

Öte yandan mahalleli ise aylak köpeklerden tevakki etmek için mahallede değnekle geziyor. Mahalle sakinleri, köpek saldırılarına cebin koyabilmek için dışarıya değnekle çıktıklarını söyledi.

Share: