Yılmayan Morgül Çocukları Sevindirdi

Finans dostu ve Türk konuşma müziğinin adlı ismi Yılmaz Morgül’ün bağışı ile alınan meslek çantası, ekol forması, gusülhane, tagaddi çantası ve kırtasiye malzemelerinden oluşan mahsulat, törene katılan çocuklara Yılmaz Morgül, tıngır başkanı Atilla Kaplakarslan, finans yönetim kurulu üyesi artist Ayça Özdemir, bağışçı Sevi Keser ve Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat tarafından teslim edildi.

Türk laf müziğinin adlı ismi Yılmaz Morgül yaptığı yardımlar ve arkalama kuruluşları amacıyla verdiği ücretsiz konserlerle dikkat çekiyor. Ünlü sanatçı bu misil Degaje Hayat Vakfı’na ekol çocuklarına lağvolmak amacıyla ekol çantası, ekol formaları ve kırtasiye malzemeleri bağışı yaptı. Vakfın merkezinde düzenlenen törende elli sakat ve eğitim desteği ihtiyacı olan çocuklara okul malzemeleri dağıtıldı.

Küşade Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan, umumi heyet üyelerimiz altın sanatçı Alem Özdemir, Şeniz Ulusoy ve Arif Işık, bağışçı Sevi kerki ve Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Çelik’ın katıldığı törende Yılmayan Morgül göz yaşlarına bilge olamadı ve berenarı birey anlar yaşadı. Beykoz’dan gelen öğrencilere çantaları ödül eden artist tıpkısı çantayı üstelik temsili namına kendi koluna taktı.

Gözyaşları içinde artan Yılmaz Morgül “Okula giderken annemiz tezkere defterlerimizi kumaş veya sahte torbalara koyardı. Meslek çantası nedir görmedik ve çokça print günler yaşadık. Bunu dahi değme fırsatta dile getiriyorum ki, hakeza yardımları neden yaptığım henüz gür anlaşılsın istiyorum” dedi. Öğrencilere ekol çantaları, meslek formaları, defterler, boya kalemleri, kalemtraş, silgi, kağıt mendil ve gusülhane ile antrparantez “Bebeten” firmasından hıfzıssıhha maddeleri olan kızartı, sabun ve tıpkı malzemeler verildi.

Törende antrparantez Almanya Mannheim’de cıvıl cıvıl Emel Haram, Aynur Beder ve Sevda Kerki, marifetiyle Ayan Yaşam Vakfı’na bağışlanan iki sayı aküsüz tekerlekli sandalye, Beykoz Engelliler Derneğine Kapalı “Özürlü Bireylere” ulaştırılmak amacıyla Para Başkanı Atilla Kaplakarslan, bağışçı Sevi Kerki, umumi heyet üyeleri Şeniz Ulusoy ve Arif Işık yoluyla Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Çelik’a doğrulama edildi.

Share: