Yusufeli’nde 7. Off-Road Yarışları yapıldı

Yarışlardan fon Artvin’in Yusufeli ilçesinde 7. Off-Road Yarışları yapıldı.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile Çevreli Köyü Orman Deposu alanında gerçekleştirilen yarışlara Artvin, Trabzon, Iğdır, Giresun, Erzurum, Sivas, Rize ve Gürcistan’dan 52 sürücü katıldı.

Araçların motor gücüne bakarak S1, S2, S3, S4 kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarda, sürücüler 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkuru arz gelişmemiş sürede, falsosuz şekilde izafe etmek amacıyla yarıştı.

Yarışlarda S2 kategorisinde savaşım fail Hüseyin Güngör-İbrahim Arafal çiftinin aracı, virajı alamayınca kontrolden çıkarak devrildi.

Devrilen açar gelişim makinesi yardımıyla düzeltildikten sonra Güngör ve Arafal yarışlara kaldıkları yerden bitmeme ederek parkuru tamamladı.

Yarışlarda S1 kategorisinde, İbrahim Akan-Erhan Ardıç, S2 kategorisinde Mehmet Fatih Kayaç- Mehmet Akif Yılmayan, S3 kategorisinde Yararlı Soluk-İlknur Çetinkaya, S4 kategorisinde üstelik Osman Yerlikaya-Talha Ölçüsüz çifti birinciliği elde etti.

Yarışları izleyen Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların domuzuna ve kazasız benzeri şekilde tamamlanmasından kıran serencam basamak bahtiyar olduğunu söyledi.

Çok iyicene yarışlar izlediklerini tamlayan Aytekin, “Kıyasıya savaşım ortaya koyan tamlık yarışçılarımızı kutluyorum. Yusufeli denince akla hep kültürel etkinlikler geliyor. Boğa güreşlerimiz ve Karakucak güreşlerimizin yanına daha çok off-road oyunlarımızı üstelik eklemiş olduk. İnşallah yeryüzü güdük sürede bakir ve kalıcı benzeri parkur amacıyla çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: