Futbol turnuvasında birinci olan minik öğrenciler okullarına spor tesisi kazandırdı

Bitlis’in Yabani Armut ilçesinde, Ayrımsız Çocuğun Duası İnsani Arkalama Derneği’nin düzenlediği “Şehit Mesut Ardıç Futbol Turnuvası”nda bir numara olan Dilburnu Köyü İlkokulu’nun bahçesine spor tesisi yapılacak.

Yabani Armut Kent Stadyumu’nda planlı turnuvaya, karye okullarında spor tesisi sıfır 8 bando katıldı.

Yabani Armut Kaymakamı Fikret Kırıcı, öğrencilerle kardeşçe ederek, turnuvaya katılan okulların takımlarına sükse dileğinde bulundu.

Kaymakam Izdırap’ın vuruşuyla başlayan turnuvada, öğrenciler okullarına spor tesisi kazandırmak üzere korkunç uğraş etti.

Turnuvanın bitiş maçında Dilburnu Köyü İlkokulu’nun takımı, Yeniköprü İlkokulu’nu 4-0 yenerek okullarına spor tesisi kazandırmanın sevincini yaşadı.

Dernek Başkanı Tarık Buğra Kemankeş, düzenledikleri turnuvaya gâh köy okullarından ortaklık sağlandığını belirterek, “Kazanan takımımızın okuluna şehidimiz adına ayrımsız spor tesisi yapacağız. Yürek ve madalya törenimiz haricinde çocuklarımıza hediyelerimiz olacak. Ankara’dan geldik. Burada hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Turnuvanın düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Ahlat Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği Başkanı Mürsel Ardıç ise derneğin turnuvada bir numara olan takımın okuluna spor tesisi yapacağını vurguladı.

Share: