‘Yeşil antipatik savaşta’ sigortacılar balaban nümayiş oynayacak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiliz bankası Lloyds tarafından yayınlanan bir rapora göre, eksiksiz dünyada abuhava değişikliğiyle mücadeleye yönelik hedefler belirlenirken, yaşanacak jeopolitik abuhava gerilimleri, “yeşil antipatik savaşa” öğün açabilir. Bu savaşta ise sigorta şirketlerine kebir bir tumturak düşüyor. Raporda küresel abuhava değişikliğini çözümlemek amacıyla üç senaryo ele alınıyor. Bu üç senaryo, işbirliği ve siyasi riskler, ekstrem kargaşa ve “abuhava blokları” arasında rekabet olarak belirleniyor.

Lloyds Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Carneige-Brown jeopolitik riskler ve arsıulusal komuniteler arasındaki gerilimlerin, iklim değişikliğiyle mücadeleyi karmaşıklaştıran bire bir umde olduğunu söylüyor. Carneige-Brown, “şirketlerin önümüzdeki kez için küresel liderlerden ve diplomatik anlaşmalardan belen beklediğini biliyoruz. Andak aynı zamanda şirketlerin bu geçiş döneminde liderlik rolünü deruhte sorumluluğunun bulunduğunun bile farkındayız” dedi.

Devamında, “Lloyds’un gücünü, toptan olarak işbirlikleri yapmak ve elan sürdürülebilir benzeri dünyayı tür kılan sigorta ürünleri yaratmak üzere kullanıyoruz” ifadesini kullandı. Insurance News’in haberine göre anlatım faziletli hedeflerin enerji geçişi sürecini hızlandırmak üzere vacip olduğunu ortaya koydu. Benzeri zamanda yatırımların teknolojik arızalar ile siyasi ve güvenlik riskleri kabilinden değişkenler üzere siper sağlayıcı sigorta poliçeleriyle güvence altına alınabileceğini belirtti.

Raporda, “bu nedenle uluslararası ve yerli sigorta şirketlerinin yenilenebilir mühendisliğin risklerini azaltan ve yatırımların devamlılığını ve güvenliğini sağlayıcı poliçeler ortaya koyması amacıyla heybetli ayrımsız okazyon var” dendi. Tabir, Singapur ve henüz sonraları Endonezya’ya sıra enerjisi aktarımını sağlayacak Avusturalya-Asya hattına ilgi çekerek, bunun faziletkâr hedefler taşıyan uluslararası bir proje olduğunu ve erke geçişi amacıyla ehemmiyet taşıdığını belirtti.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Hindistan hükümeti bile Ortadoğu, Güney Asya ve Güneydoğu Asya hatlarını ayrımsız araya getirecek ayrımsız kasıt üzerinde çalışıyor. Sigorta sektörünün, bu tuhaf projelerin bitmeme edebilmesi üzere oynaması müstelzim şanlı bire bir kurum var. Bu projeler, rapora göre, “gelecekteki uluslararası ülfet için şanlı bire bir esas ve işbirliği ile bölgesel barışı sağlayacak”. Değişen Güçler: İklim İşbirliği, Rekabet ya bile Kargaşa başlıklı ifade, Cambridge Üniversitesi Risk Çalışmaları Merkezi işbirliği ile hazırlandı.

‘Yeşil soğuk harp’ senaryosunda ise ülkeler dünyanın önde gelen güçleri etrafında birleşerek iklim blokları oluşturuyor. Bu şekilde bloklar beyninde enerji, uygulayım bilimi ve aksata payı konularında tıpkısı rekabet ortaya çıkıyor. Rakiplik ise yatırımların ve inovasyonun yükselmesini sağlıyor. Rapora bakarak ‘yeşil soğuk harp’ üç senaryodan yer beklenen olanı. Ancak önümüzdeki bölüm, ne senaryo ya birlikte senaryoların gerçekleşeceğini gösterecek.

Credit Suisse’ ye 45,5 milyar dolarlık tazminat

 

Kalıp Bankası’ndan açıkça tezkere!

 

Rusya’dan, İngiltere’nin yaptırımlarına karşı “hareket dünyasına akın” yorumu

 

Share: