AGESA peş yönetiminde çekilme

Övünç Zaimler, AGESA Sahn ve Tekaütlük Yönetim Kurulu Üyeliği’nden çekilme etti. Şirket boşalan yönetim kurulu üyeliğine Erkan Şahinler’i atadı. Yönetim kurulundaki değişimle ilişkin yerine KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“yönetim kurulu, 10.02.2022 tarihli kararıyla, üyelikten incizap etmiş olan Övünme Zaimler’in istifası ile boşalan üyeliğe Erkan Şahinler’in TTK.’nun 363. maddesi gereğince geçmiş genel kurulun onayına sunulmak üzere, Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Aranjman ve Fal Kurumu onayına tabi yerine yönetim kurulu üyesi namına atanmasına karar verdi.”

KIVANÇ ZAİMLER KİMDİR?

Kıvanç Zaimler 1991 yılında İstanbul Beceri Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup, Berlin Ustalık Üniversitesi’ndeki eğitiminin arkası sıra gelişim hayatına 1992 yılında başlamış ve 2008 yılına büyüklüğünde sırasıyla Türk Hayatiyet Endüstrisi, RAM Aut Ticaret ve Aygaz şirketlerinde muhtelif yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.

2008 yılında Enerjisa’ya katılan Kıvanç Zaimler, Enerjisa bünyesinde Tecim Direktörü, Dağıtım Şirketleri Umumi Müdürü, Koca Şirketleri Umumi Müdürü ve akıbet namına Enerjisa CEO’su kendisine fariza yapmıştır. Zaimler, Orak Ayı 2018’den itibaren Sabancı Holding Erke Kol Başkanı namına görevini sürdürmektedir.

Sabancı Topluluğu’nda Enerjisa Enerji ve SabancıDx şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, Enerjisa Üretim şirketi Umumi Heyet Komutan Vekili ve Aksigorta şirketi Umumi Heyet Üyesi yerine fariza almaktadır.

Erkan Şahinler Kimdir?

Profesyonel kariyerine 1990 yılında müstakil dış denetim alanında başlayan Erkan Şahinler, 1993 yılından itibaren Sabancı Ana Ortaklık bünyesinde, azık, arsıulusal ticaret ve sigorta sektöründe saha düzlük şirketlerde değişik idarecilik görevlerinde bulundu. Şahinler, 2008 yılında Finansal İşler’den sorumlu Umum Müdür Yardımcısı yerine Aksigorta ailesine katıldı. 2016 yılında Mali İşlerin beraberinde Hasar fonksiyonundan üstelik mesul oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Şahinler, 1994 yılından bu yana Erkin Sayman ve Mali Danışman belgesi sahibidir.

Günün cesim şeriklik haberleri 10/02/2022

 

Türkiye’nin sunma acul büyüyen 100 şirketi açıklandı

 

Çanakkale Köprüsü’nü nesir fail Koreli şeriklik rekor kar etti

 

Share: