Veysel Eroğlu’ndan Başbuğ Büyükkıç’a konuşma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ayrımsız paradigma görüşme çerçevesinde kente mevrut eski çağ Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Saylav Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile makamında ayrımsız araya geldi. Eroğlu’nun Başbuğ Büyükkılıç’ı ziyaretine SELIM Öğür Kayseri Saylav İsmail Tamer da zevcelik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2011-2018 yılları arasında Orman ve Akarsu İşleri Bakanlığı görevini örümcek Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Riyaset girişinde karşıladı. Büyükkılıç, Eroğlu ve YANLIŞSIZ Fırka Kayseri Mebus İsmail Tamer ile Büyükşehir Belediyesi önünde benzeri süre görüşerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Başbuğ Büyükkılıç, “Sayın Bakanımıza aynalı geldiniz diyorum. Icap Büyükşehir Belediyesi’ndeki bürokratlığı döneminde, gerekse daha ahir süreçte bakanlıkları boyutunda seçkin devir şehrimizle, ülkemizle ilişik emeğini esirgemeyen ölçüm ettiğimiz tıpkısı bakanımızdır. Kayseri’mizde sizi görmekten değer duyuyoruz” dedi.

Önceki çevrim Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Mebus Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Yıllar ilk tanıdığımız, dostluğumuz olan aynı başkanımız, alelhusus daha önce şehremaneti başkanlığı, hem birlikte mebusluk döneminden beri hele köklerden mevrut bire bir başkanımız, kendisini çokça seviyoruz. Kayseri’ye karşı de ayrı tıpkısı istem tabiiyet var. Hem Valimizi musahabe ettik, hem üstelik Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız dostumuzu mülakat etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Komutan Büyükkılıç’ın Kayseri’ye büyük hizmetler yaptığını belirten Eroğlu, “Başkanımız, henüz geçmiş belediye başkanlığı, milletvekilliği vaktiyle ve demincek Büyükşehir Belediyesi başkanlığı bir zamanlar Kayseri’ye büyük hizmetler yaptı, kendisini bu yönden kutlama ediyorum. Bakanlığımız döneminde Kayseri’ye bir imtiyaz yaptık, hem barajlar, hem göletler hem bile sulama tesisleri üzere hele sunu iri gidiş duyduğum Şehriyâr Sazlığı’nı kurtarma projesi önemliydi. 11 baraj, 6 akmaz mensur etmişiz, 444 bin dekar araziyi sulamaya açmışız, Kayseri’üstelik ağaçlandırma üstüne şişman seferberlik yaptık. 100 milyondan çok fidanı toprakla buluşturduk” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’ye yaptığı hizmetlerle Kayseri’nin henüz üstelik geliştiği ve büyüdüğünü anlatım fail Eroğlu, Komutan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti. Eroğlu, “Memduh Başkanım çokça sunturlu hizmetler yaptı. Bunu görüyoruz. Kent çok gelişti. Gecekondusu olmayan kıymetli şehirlerden birisi Kayseri’dir. Bu devam ediyor hakikaten. Çelimli yollar yapıldı. Kayseri’miz siktirici çokça büyüdü ve gelişti” dedi.

Eroğlu, Kayseri’nin Anadolu’bile parlayan bire bir şans olduğunu vurgulayarak, “Kayseri’ye ayrıksı milletvekillerimiz ile bakım etmenin gayretleri içerisindeyiz. Kayseri’miz haddinden fazla gelişti henüz de gelişecek. Anadolu’nun ortasında ışıltılı yıldızıdır Kayseri. Sanayisiyle, ticaretiyle, bayağı kurum duyduğumuz ilimiz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, değerli kardeşime teşekkürname ediyorum yaptığı nazik hizmetlerden belde, tafsilatlı yıllardan beri hizmete adanmış tıpkı mal. Maşallah zinde tıpkısı şekilde çalışmaya bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç ise, Eroğlu’na teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız ilkin atılmak için emeğe sabık herkese ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Tekrardan yavuz geldiniz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Eroğlu’na günün anısına KAYMEK kursiyerleri yoluyla hazırlanan ahali emeği, ayn nuru kilim namazlık ödül etti. – KAYSERİ

Share: