KTO’da ‘E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’ düzenlendi

Kayseri Tecim Odası eliyle ‘E-Tecim ve E- İhracat Konferansı’ düzenlendi. Konferansta konuşan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, “Dünyanın yeryüzü eşsiz iş arazisi olan genel ağ avuçlarımızın içerisinde” dedi.

KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen programa KTO Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, Bağımsız Milletvekili Sanayici ve İş Adamları Derneği Kayseri Idarehane Başkanı Ferhat Akmermer, yönetim kurulu üyeleri ve gelişim insanları katıldı.

Dijital dünyada şirketlerin nerede konumlanacaklarını gür bilmesi gerektiğini söyleyen KTO Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, “Bundan Sonra gelişen ve dönüşen benzeri dünyada yaşıyoruz hem birlikte haddinden fazla çabuk. Bu değiş ve dönüşüme kadem uyduramazsak, bizler gelişim dünyasının temsilcileri adına rakiplik dünyasında istediğimiz pazardan payımızı alamayız ve bulunmayan olmaya da mahkumuz. O yüzden bu dünyanın içerisinde birlikte şirketlerimizin iş yapabilme kabiliyetlerini ve nerede konumlanabileceklerini bol hesaplamamız geçişsiz. KTO namına biz 2018 yılında göreve geldiğimizde geçmiş günden bu güne kadar da e-ticaret konusunda onlarca izlence yaptık. İlk bölüm geldiğimizde tığ 3 şey söylemiştik. Dijitalleşmenin haddinden fazla oylumlu olduğunu ve dijitalleşmenin, hareket insanlarımızın, kobilerimizin nasıl dijital platformda olması gerektiğinden bahsetmiştik. Mutlak kurumsallaşmalı ve markalaşmalı ve bu sayısal dünyaya de kurumsallaşma ve markalaşma ile pastadan payını alacağından bahsettik. Bu değişimlerin içerisinde arkasından çarçabuk pandemi geldi ve e-tecim pandemi ile alay malay anılsa da ego bütün şunu söylüyorum, pandemi e-ticaretin zirve yaptığı dolaşma kendisine tarihe perese düşecek” dedi.

Gülsoy, seçkin şeye genel ağ üzerinden ulaşılabildiğini ve internetin dünyanın genişlik bulunmaz arazisi olduğunu söyleyerek, “Gelişen, değişen ve haddinden fazla acul dönüşen tıpkısı dünyanın de nereye gideceğini bundan sonra kararlamak dahi edisyon oldu. O yüzden birlikte bebek bacak kirletmek diyoruz. Rastgele şeyin internet olduğu tıpkı dünyada yaşıyoruz. İnternet artık hayatımızda, evimizde ve bildirme basitinden avucumuzun içerisinde. Dünyanın dahi yeryüzü eşsiz arazisi da bizim avucumuzun içerisinde. Herhangi Bir şeye buradan ulaşabiliyoruz. Onun amacıyla e-ticarette şimdi baktığımızda 5G’yi konuşuyoruz, robotları konuşuyoruz. Bu yüzden bundan sonra bizim bu çağa kadem uydurmamız geçişsiz. O yüzden şirketlerimizin, hareket yerlerimizin da bu mütebeddil dünyada yerlerini alması gerektiğini ve bittabi konumlanmaları gerektiğini üstelik bereketli hesaplaması geçişsiz. Imdi bilcümle dünyayı dahi almaç namına görmemiz lazım. Bu yüzden kullanılmamış pazarlar bulabilme ihtimali haddinden fazla faziletli. Bugün verilecek panelde katılımcılarımızın en son düzeyde faydalanmalarını ikbal ediyoruz. KTO adına hisse senedi dünyasının önünü yapmak ve rakiplik dünyasında katılımcıların yerini alabilmesi amacıyla bu nev konferansları düzenliyoruz. İnşallah güzelce aynı konferans evet” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra katılımcılara e-tecim ve e-ihracat üzerine siyasal yapıldı. – KAYSERİ

Share: