Uşak Belediyesi’nden aynı günde iki küşat tıpkısı ana atma tıpkı lansman programı

Aynı kol program için Yardımcı’a mevrut 65. Çevrim Himmet ve Sosyal Asayiş Bakanı, AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı, Adana Saylav Jülide Sarıeroğlu; Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Şimşek, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün kentin ayrımlı noktalarında gerçekleşen açılışlara, asıl atma törenine ve aynı da lansman etkinliğine katıldı.

Sabah saatlerinde Çeltek Valiliği ziyareti ile başlayan program Çeltek Belediyesi ile devam etti. Arkası Sıra Çeltek Belediyesi öncülüğünde kentte faaliyetlerine başlayan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın Mikrofinans ofisi üzere açım programı düzenlendi. Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi’nde düz düzlük ve evde istihsal yazmak talip kadınlara faizsiz 3 bin TL’den başlayan destekler veren ofisin açılışında; evvel desteği düzlük Çeltek Belediyesi Zümra Eş Topluluğu’nun el emeği hususi sergisi da yerini aldı.

Şehremini Mehmet Kıvılcım ve diyar protokolü ile gelişigüzel, hizmet verecek olan merkezin kurdelesini kesen Jülide Sarıeroğlu, avrat girişimcilere verilen desteğin önemine aksan yaptı. Ensiz Finans programı yardımıyla önceki etapta 56 kadına 3’er bin TL’den 168 bin TL faizsiz mikrokredi desteği sağlandığı kaydedildi. Mikrokredi yardımıyla kadınlar hammadde tedbir ederek üretim yapabiliyor, üreten kadınlarsa işini büyütebiliyor.

Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım, Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün daha bilahare Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gündüz Bakım Evi ve Eğitim Yaşam Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Son 9 kamer içerisinde Yardımcı’a 500 Milyon TL’lik yatırıma başlandığını anlatım fail Sarıeroğlu: “Belediyemizin yapmış olduğu yatırımları gördüğüm zaman büyükşehir mebusluk yapmış birisi olarak Yardımcı’ta belediyemiz aracılığıyla AK Öğür belediyeciliği anlayışıyla ortaya koyulan hizmetlerin büyükşehir hizmetleri anlayışıyla eşdeğer olduğunu gördüğümü hele izhar etmek istiyorum. Hizmetlerde saha kayran ve ‘Yardımcı üzere Beş Altı Laf Çokça Proje’ sloganında bulunan ‘Haddinden Fazla Proje’ kısmını sabahleyin belediye hizmet binasında gördüm. Çocukkent, nısıf olimpik yüzme havuzu, yeşil alanlar, piknik alanları, budun bahçeleri, yayalaştırılan sokaklar, çıkmaz sağlıklaştırma projeleri, termal yapı, diorama, aşçı kabilinden birçok projeden dünya Başkanımızı istekle tebrik kartı ediyorum.” dedi.

Uşak Belediyesi eliyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne kazandırılacak olan bünye toplamda 2.210 metrekarelik tıpkı alana topluluk olacak. Dört kattan oluşacak kalıp içerisinde konuşma salonu, kadınlar amacıyla spor salonu, ağırşak odaları ve çok gayeli ayrımsız salon bulunacak. Salon sporlarına yönelik eğitimlerin yapılabileceği ve turnuvaların düzenlenebileceği ayrımsız alan da bina içerisinde meydan alacak.

Aşevi İnşaatı Devam Ediyor

Ziyaretleri esnasında aşevi inşaatını birlikte inceleyici Sarıeroğlu, projenin önemine aksan yaparak emeği geçenleri tebrik etti. İçerisinde misafirhanesinden konuşma salonuna kadar gerekseme sahipleri amacıyla önemli donatıları barındıracak olan ve hayırseverlerin yardımlarıyla ilerleyici aşçı inşaatı en mümasil zamanda bitirilerek vatandaşlara bakım etmeye başlayacak.

Vefa Yaşam Merkezi açıldı

Yaşlı ve engelli bireylere bakım edecek olan Vefa Hayat Merkezi’nin açılışı, AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Uşak Şehremini Mehmet Çakın katılımlarıyla gerçekleşti.

Uşak Belediyesi öncülüğünde, İl Keyif Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Çeltek Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü gelişim birliğinde hayata geçirilen eşkal içerisinde; yaşlı ve özürlü vatandaşlar amacıyla kadro terapilerinin ve gevşeme egzersizlerinin yapılabilmesi için tıpkısı istirahat odası; voltaj, şeker, şiddetli değerlendirme kabil lazım kontrollerin doktor vasıtası ile sağlanması için benzeri evvel müdahale odası; çocuk oyun odası ve konferans salonu bulunacak. Ayrıca misafirlerin dosdoğru beslenmesini bulmak amacıyla aynı diyet uzmanı odası, ihtiyaç duyanlar üzere ayrımsız psikolog odası, günce streslerden uzaklaştıracak ve grup etkinlikleri yapılabilecek tıpkı aktiflik odası, bahçe ve mescit kabil olanaklar sağlanacak. Binada fizik tedavisi desteği de Vefa Yaşam Merkezi bünyesinde verilecek.

Açılışların ve ana atma töreninin arkası sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile gelişigüzel huzurevine ziyarette bulunan Sarıeroğlu, şehirde yaşlılar amacıyla ölçülü çalışmaların önemine vurgu yaptı. Sarıeroğlu yaşlılara hediyeler ve çiçekler takdim ederek dostane etti. Sarıeroğlu, huzurevinin arkası sıra bire bir martir yakını ve bir gazinin hanesine ziyarette bulundu. Misafirperverliklerinden belde teşekkürlerini ileten Sarıeroğlu, martir yakınlarının ve gazilerin baştan sona yanlarında olduklarını dile getirdi.

Çeltek Eş Eş Güdüm Merkezi tanıtıldı

Yardımcı Belediyesi yoluyla kurulan ve şimdiye kadar onlarca projeye imza atan Eş Koordinasyon Merkezi (UKAMER) yıpranmamış binasına kavuşacak. Kavim Bahçesi’nde mevcut ve eskiden Kız Iz Lisesi’ne ilgili olan binada düzenlenen restorasyon çalışmaları durumunda anlatıldı, UKAMER’in faaliyetleri paylaşıldı.

Çeltek Belediyesi Karı Koordinasyon Merkezi Koordinatörü İlknur Ertuğrul, Uşaklı kadınlar üzere yapılan çalışmaları ve programları görsellerle alay malay anlattı. Ertuğrul, “Bizler Avrat Eş Güdüm Merkezi yerine, kadınlarımızın yaşamına toplumsal, kültürel ve hesaplı açıdan katkı sağlamayı, onların hayatına artılar katmayı çokça önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadına raci temas çalışma esasen toplumsal zemini sağlamlaştıran tıpkı adımdır. Gün geçtikçe alay malay güçleniyor, yolumuzda kartopu misali büyüyerek ilerliyoruz. İstiyoruz ki aileler bahtiyar, kadınlarımız toplumda henüz değer ve murahhas olsun. Ruhumuzun inceliklerini UKAMER bünyesinde ortaya koyarak henüz yaşanılır bire bir kent mensur ederken onların da hezel hakkı olsun. Ego geçmiş günden bu yana bizleri on paralık bekâr bırakmayan Şehremaneti Başkanımız Mehmet Şimşek’a haddinden fazla teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Belediye Reisi Mehmet Şimşek ise belediye adına kadınlar için birçok say yürütüldüğünü tabir ederek her daim yanlarında olduklarını belirtti. Lansman programına katılan MKYK Üyesi Pınar Doğan Aksoy ise Belediye Başkanı Mehmet Şimşek’a ve emeği geçen herkese ölçüm ve tebriklerini dile getirdi. – ÇELTEK

Share: